Podczas pokonywania zakrętu cała konstrukcja samochodu na skutek działających na nią sił przechyla się w kierunku zewnętrznego koła. W tym momencie do akcji wkracza stabilizator zawieszenia, który zmniejsza różnice chwilowych obciążeń zachodzących na elementy sprężyste kół znajdujące się na konkretnej osi. Uszkodzenie stabilizatora pogarsza właściwości jezdne pojazdu, a o jego awarii informuje nas charakterystyczny stukot dochodzący z okolic zawieszenia.
Stabilizator zawieszenia samochodowego można określić jako sprężysty pręt działający na skręcanie, który jest zamontowany w sposób bezpośredni lub z użyciem odpowiednich łączników do ruchomych elementów prowadzących koło. Stabilizator zawieszenia znajduje się w każdym rodzaju zawieszenia samochodowego. Jego podstawowym zadaniem jest zwiększenie sztywności kątowej danej osi, co pozwala na bezpośrednie eliminowanie bocznych przechyłów nadwozia podczas jazdy. Stabilizatory zawieszenia mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróżowania autem. Dzięki ich pracy ogumienie samochodowe zostaje maksymalnie dociśnięte do podłoża, co pozwala w pełni wykorzystać jego przyczepność.
Pierwszym rodzajem tego typu elementów jest stabilizator zawieszenia dwuczęściowy rozłączany. Cechuje się on dwuczęściową budową, w której poszczególne elementy są ze sobą sprzężone za pomocą siłownika elektrycznie sterowanego. Praca stabilizatora dwuczęściowego rozłączanego jest oparta na odczycie wartości z poszczególnych czujników. Pozwala to na uzyskanie niezależnej pracy kół, przez co reakcja jednego koła nie jest automatycznie przenoszona na drugie koło. W razie konieczności taki układ może być aktywowany do działania w klasyczny sposób. Drugim rodzajem stabilizatora jest stabilizator zawieszenia aktywny, którego konstrukcja bazuje na siłownikach hydraulicznych połączonych z końcówkami stabilizatora. Moment oporowy lub reakcyjny jest wytwarzany przez znajdujący się w nich przepływ cieczy roboczej, który jest kontrolowany przez specjalne zawory oraz odpowiedni sterownik odpowiedzialny za pracę zawieszenia.
Zdecydowana większość uszkodzeń, jakim ulegają stabilizatory, a także inne elementy zawieszenia, jest spowodowana kiepskim stanem nawierzchni dróg. Wielokrotne uderzenie wywołane najechaniem koła na dziurę lub inną przeszkodę powoduje, że rozerwaniu ulega gumowy element, którym jest zakończony łącznik drążka stabilizatora. Najczęstszym awariom ulega zazwyczaj prawe zawieszenie w samochodzie, głównie z uwagi na gorszy stan techniczny jezdni ze strony pobocza.
W UCANDO znajdziesz tanie stabilizatory do każdego modelu samochodu o bardzo dobrej jakości. Elementy są dostarczane przez renomowanych marki, produkujące najlepsze elementy zawieszenia na świecie. Oferta UCANDO to doskonała relacja jakości do ceny potwierdzona gwarancją udzielaną przez producenta stabilizatorów zawieszenia.
Zapraszamy do UCANDO po renomowane stabilizatory zawieszenia! Zapewniamy fachową pomoc techniczną, najniższe ceny rynkowe oraz szybką realizację zamówienia.