Dodatkowy rabat -10% na hamulce! KOD TARCZEKLOCKI
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
5 5 5 5
2 2 2 2
9 9 9 9
3 0 3 3
0 0 0

Styki przerywaczy

5
Rodzaj Cześci
194,97 zł
Cena za sztukę: 194,97 zł
136,77 zł
Cena za sztukę: 136,77 zł
168,78 zł
Cena za sztukę: 168,78 zł
182,36 zł
Cena za sztukę: 182,36 zł
-32%

Opornik BOSCH 0 227 900 103

379,27 zł 555,81 zł
Cena za sztukę: 379,27 zł
379,27 zł 555,81 zł
Cena za sztukę: 379,27 zł

Styki przerywacza rozdzielacza zapłonu

Układ zapłonowy to kluczowy system samochodowy, od którego sprawności zależy prawidłowy rozruch jednostki napędowej. Ewentualne usterki układu zapłonowego mogą prowadzić nawet do samozapłonu silnika. Jego ważnymi elementami są styki przerywaczy zapłonu, służące do przełączania głównego obwodu cewki zapłonowej lub prądu sterującego do tranzystora.

Układ zapłonowy w samochodzie

Zapłon to zjawisko polegające na zapaleniu sprężonej mieszanki paliwowo - powietrznej w komorze spalania (silniku). Do zapłonu może dojść od przeskakującej pomiędzy elektrodami świecy iskry (silniki benzynowe) lub poprzez wtryśnięcie oleju napędowego pod bardzo wysokim ciśnieniem do silnie sprężonego i rozgrzanego powietrza (silniki wysokoprężne).

W jednostkach benzynowych za dostarczenie prądu o napięciu 15-25 tys. V, koniecznego do wywołania iskry pomiędzy elektrodami, odpowiada układ zapłonowy lub jego pochodne (indywidualne cewki zapłonowe dla każdej świecy). Z kolei w silnikach wysokoprężnych o skuteczności i efektywności działania zapłonu decyduje stopień sprężania powietrza, ciśnienie oraz stopień rozpylenia paliwa przez wtryskiwacz. Prawidłowo działający zapłon warunkuje właściwie przebiegający proces spalania mieszanki paliwowo - powietrznej.

Standardowy układ zapłonowy jest mechanizmem charakteryzującym się szeregiem wad. Cechuje go m.in. niskie napięcie wyładowania, szczególnie na obrotach jałowych, przez co naturalnym zjawiskiem w jego wypadku są wypadające zapłony, które znacząco skracają żywotność świec zapłonowych. Ponadto mechaniczne przerywacze zapłonu współpracujące z krzywką zapłonową ulegają eksploatacji, przez co wraz z rosnącym przebiegiem, zmienia się kąt wyprzedzenia zapłonu w silniku. Co ciekawe, zapłon oparty o styki przerywaczy zapłonowych nigdy nie ma stałego punktu zapłonu. Bezwładność ruchomych elementów zapłonu oraz luźne pasowanie przerywaczy pozwalają na swobodny ruch młoteczka, a także na zmienne napięcie w cewce zapłonowej, które jest uzależnione od obrotów jednostki napędowej, której to obroty wpływają na zmianę w punkcie wyprzedzenia zapłonu nawet o 0,5 mm.

Przerywacze zapłonu

Styki przerywacza zapłonu służą do przełączania głównego obwodu cewki zapłonowej lub prądu sterującego do tranzystora. Przerywacz zapłonu zbudowany jest z jednej części ruchomej (młoteczka) oraz jednego elementu stałego (kowadełka). W młoteczku znajduje się materiał nieprzewodzący prądu elektrycznego (tekstolit, bakelit), który ściśle współpracuje z krzywką zapłonową. Krzywka z kolei umożliwia rozwarcie styków przerywacza, otwierając tym samym obwód, co zapewnia przeskok iskry na świece zapłonowe.

Styki przerywaczy zapłonowych wykonywane są ze stali szlachetnej, odpornej na substancje i nie wchodzącej z nimi w reakcje. Zazwyczaj jest to srebro, odporne na większość substancji, z wyjątkiem siarki. Długie nieuruchamianie silnika może powodować zanikanie na świecy iskry zapłonowej. Dzieje się tak najczęściej w wyniku zaśniedzenia styków przerywacza.

Popularni producenci przerywaczy zapłonu

W UCANDO znajdziesz bardzo dobrej jakości styki przerywacza rozdzielacza zapłonu, które dostarczane są przez najlepszych producentów elementów samochodowego układu zapłonowego na świecie. Wszystkie oferowane produkty są fabrycznie nowe i posiadają gwarancję producenta.Sklep UCANDO to najlepsza relacja ceny do jakości produktów na polskim rynku!

Powiązane kategorie produktowe

Zapraszamy do UCANDO po styki przerywaczy zapłonowych. Gwarantujemy fachowe wsparcie techniczne, najniższe ceny na rynku, olbrzymi wybór asortymentowy oraz natychmiastową realizację zamówienia.

Styki przerywaczy wg producenta

Dobierz Styki przerywaczy do swojego auta

10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI
10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI