-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Opaski ślimakowe

6
Producenci

Opaski ślimakowe, 34 sztuki NEO TOOLS 11-981

33,95 zł
Cena za sztukę: 33,95 zł
33,95 zł
Cena za sztukę: 33,95 zł
9,45 zł
Cena za sztukę: 9,45 zł
9,45 zł
Cena za sztukę: 9,45 zł
9,45 zł
Cena za sztukę: 9,45 zł
9,45 zł
Cena za sztukę: 9,45 zł
9,45 zł
Cena za sztukę: 9,45 zł
17,85 zł
Cena za sztukę: 17,85 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny
19,40 zł
Cena za sztukę: 19,40 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny

Obejmy ślimakowe - taśmowe

Niektóre narzędzia przeznaczone są jedynie do wykonywania ściśle określonego zadania, przez co wykorzystuje się je tylko w jednej branży. Inne natomiast, tak jak opaski ślimakowe, znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Do jakiej pracy można je wykorzystać oraz jak dobrać odpowiednie opaski taśmowe?

Opaski ślimakowe – łatwe i trwałe łączenie elementów

Łączenie ze sobą elementów jest konieczne przy wykonywaniu wielu różnych prac. Kiedy chcemy spiąć ze sobą rury lub przewody zależy nam na tym, by przez długi czas nie powstały żadne nieszczelności. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą opaski ślimakowe. Ich zadaniem jest łączenie i uszczelnienie różnych elementów w taki sposób, by nie dochodziło do żadnych wycieków. Montaż opasek ślimakowych jest bardzo łatwy, a do ich zaciśnięcia nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia – wystarczy jedynie klucz lub śrubokręt. Dzięki prostocie używania opaski taśmowe zyskały bardzo dużą popularność w różnych branżach. Gdzie w takim razie wykorzystywane są opaski ślimakowe i czy znajdują zastosowanie także przy pracy w domu i ogrodzie?

Najpopularniejsze zastosowania opasek ślimakowych

Opaska ślimakowa to narzędzie bardzo uniwersalne, które jest często stosowana przez specjalistów z różnych branż. Przydaje się ono właściwie wszędzie tam, gdzie trzeba połączyć i uszczelnić elementy takie jak rury czy przewody. Często obejmy ślimakowe są stosowane w ogrodnictwie, gdzie służą do łączenia gumowych węży. Ich zadaniem jest wtedy zapewnienie szczelności, tak by nie dopuścić do przeciekania wody. Inną branżą, w której powszechnie stosowane są opaski ślimakowe, jest mechanika pojazdowa. Podczas naprawy uszkodzonych przewodów w samochodzie narzędzia te są nieocenione i często pozwalają uniknąć konieczności przeprowadzenia kosztownej wymieny. Z tego również powodu obejmy ślimakowe warto mieć w samochodzie zawsze, gdy udajemy się w dłuższą podróż. Często ich zastosowanie umożliwi łatwe usunięcie usterki, co pozwoli na kontynuowanie jazdy.

Kolejną branżą, w której opaski ślimakowe pełnią bardzo ważną rolę, jest hydraulika. Łączenie ze sobą różnych rur jest dzięki ich użyciu niezwykle proste. Bardzo ważna jest tutaj także trwałość stosowanego narzędzia. Dlatego właśnie hydraulicy wybierają obejmy ślimakowe nierdzewne, które zapewniają, że będą spełniały one swoją funkcję przez długi czas. Inną branżą, gdzie niezwykle ważna jest szczelność połączenia, jest gazownictwo. Również tutaj obejmy ślimakowe są często stosowane do spinania różnych elementów instalacji. Swoje zastosowanie narzędzia te znajdują także w wielu innych dziedzinach przemysłu. Co jednak szczególnie ważne, opaska ślimakowa bardzo często ułatwia życie przy samodzielnym wykonywaniu prac w domu lub ogrodzie. Dlatego właśnie zakup dobrej jakości obejm, które oferuje nasz sklep z narzędziami, sprawi, że przeprowadzanie niektórych napraw będzie znacznie łatwiejsze.

Jak wybrać odpowiednie obejmy ślimakowe?

Jeśli nie wiesz, jak wybrać dobre obejmy ślimakowe lub opaski taśmowe, najpierw powinieneś zastanowić się nad tym, do wykonywania jakich prac będą one przeznaczone. Narzędzia te mają bowiem różne rozmiary, przez co powinny być dostosowywane do wielkości elementów, które mają łączyć. Ważny jest także wybór materiału, z którego są one wykonane. Obejmy ślimakowe ze stali nierdzewnej będą zapewniały większą trwałość, szczególnie w instalacjach wodnych. Nasz sklep oferuje wysokiej jakości tanie narzędzia w zestawach, w których znajduje się różna liczba ich sztuk. Dzięki temu w wygodny sposób można zarówno kupić opaski ślimakowe potrzebne do jednej naprawy, jak również zaopatrzyć swój warsztat na przyszłość.

Opaski ślimakowe wg producenta

10% zniżki na wycieraczki kod WYCIERACZKA
10% zniżki na wycieraczki kod WYCIERACZKA