-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Narzędzia i akcesoria do obsługi klimatyzacji

8
Producenci
136,77 zł
Cena za sztukę: 136,77 zł

O-ringi NBR, 225 sztuk NEO TOOLS 11-977

22,31 zł
Cena za sztukę: 22,31 zł
22,31 zł
Cena za sztukę: 22,31 zł
43,65 zł
Cena za sztukę: 43,65 zł
265,78 zł
Cena za sztukę: 265,78 zł

Zestaw o-ringów gumowych 225 sztuk YATO YT-06877

18,90 zł
Cena za sztukę: 18,90 zł
18,90 zł
Cena za sztukę: 18,90 zł

270 sztuk oringów do klimatyzacji YATO YT-06879

53,35 zł
Cena za sztukę: 53,35 zł
53,35 zł
Cena za sztukę: 53,35 zł

Oringi gumowe, 419 sztuk NEO TOOLS 11-983

44,62 zł
Cena za sztukę: 44,62 zł
44,62 zł
Cena za sztukę: 44,62 zł
80,51 zł
Cena za sztukę: 80,51 zł
56,26 zł
Cena za sztukę: 56,26 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny
31,04 zł
Cena za sztukę: 31,04 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny

Zestaw do złączy klimatyzacji 4 szt YATO YT-06303

11,55 zł
Cena za sztukę: 11,55 zł
11,55 zł
Cena za sztukę: 11,55 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny

Narzędzia do obsługi układów klimatyzacji

Układ klimatyzacji jest obecnie jednym z podstawowych pozycji na listach wyposażenia wszystkich samochodów osobowych oraz dostawczych. Nikt już nie wyobraża sobie zakupu nowego auta, w którym producent nie zadbał o tak podstawowy system komfortu, jakim jest klimatyzacja. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak inne podzespoły w samochodach, tak samo w przypadku klimatyzacji, może ona ulec awarii. W takich sytuacjach jesteśmy przeważnie zmuszeni do wizyty w dedykowanym serwisie. Są jednak usterki, które można usunąć we własnym zakresie, lecz potrzeba do tego konkretnych narzędzi i akcesoriów. Właśnie dlatego, w ofercie sklepu internetowego Ucando.pl, znajdziecie Państwo narzędzia serwisowe do klimatyzacji, dzięki którym będziecie w stanie wykonać potrzebne naprawy we własnym warsztacie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego.

Kiedy warto wykorzystać narzędzia do obsługi klimatyzacji?

Sprzęt do serwisowania układów klimatyzacji samochodowej świetnie sprawdza się w przypadku, kiedy dochodzi do drobnych usterek samego układu. Drobne usterki obejmują różnego rodzaju rozszczelnienia lub awarie mniej istotnych podzespołów wchodzących w skład całego systemu. W takich przypadkach, dobrze dobrane narzędzia i akcesoria są w stanie pomóc nam w zredukowaniu efektów lub nawet w całkowitym usunięciu awarii. Warto jednak pamiętać, że same narzędzia nie są wystarczające, a do usunięcia awarii konieczna jest również znajomość zasady działania układu oraz jego poszczególnych elementów.

Jakie narzędzia do obsługi klimatyzacji samochodowej warto mieć?

Do podstawowych narzędzi serwisowych układów klimatyzacji możemy zaliczyć: zestawy naprawcze, zestawy kluczy do zaworów klimatyzacji, bity do nasadek, różnego rodzaju oringi oraz uszczelnienia przeznaczone do połączeń poszczególnych elementów układu, a także różnego rodzaju zewnętrzne urządzenia diagnostyczne oraz serwisowe. Mnogość narzędzi do obsługi układów klimatyzacji pozwala na dobranie idealnych produktów dla swoich potrzeb oraz możliwości.

Jak wybrać odpowiednie narzędzia do obsługi klimatyzacji samochodowej?

Wyposażając swój warsztat w sprzęt do serwisowania układów klimatyzacji, warto pamiętać, do jakiego typu instalacji będzie on wykorzystywany. Niektórzy producenci samochodów stosowali niestandardowe i nietypowe rozwiązania, które wymuszają na nas zastosowanie dedykowanych rozwiązań. Jeśli nasz samochód posiada problematyczną instalację klimatyzacji, to warto pamiętać o tym aspekcie.

Należy również zwrócić uwagę, jakie są nominalne wartości ciśnienia w naszym układzie, a także jaki rodzaj czynnika znajduje się w naszej klimatyzacji. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy nasze narzędzia oraz akcesoria do konkretnego typu układu.

Czy warto mieć narzędzia do obsługi klimatyzacji samochodowej w swoim warsztacie?

Dobrze wyposażony warsztat pozwala na spore oszczędności przy wystąpieniu ewentualnych usterek w naszym samochodzie. Dotyczy to również układu klimatyzacji, który przynajmniej częściowo można serwisować we własnym zakresie. Jednorazowy zakup narzędzi do serwisowania klimatyzacji może być opłacalny szczególnie wtedy, gdy w swoim garażu posiadamy kilka samochodów.

Narzędzia i akcesoria do obsługi klimatyzacji wg producenta

10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI
10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI