Boksy dachowe 6

Producenci
69,84 zł
Cena za sztukę: 69,84 zł
Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
30,07 zł
Cena za sztukę: 30,07 zł
Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
38,80 zł
Cena za sztukę: 38,80 zł
Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
1 512,14 zł
Cena za sztukę: 1 512,14 zł
Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
1 636,60 zł
Cena za sztukę: 1 636,60 zł
Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
1 505,28 zł
Cena za sztukę: 1 505,28 zł
Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych

Samochodowe boksy dachowe

Bagażnik dachowy to podstawowy system nośny instalowany na dachu samochodu. Stanowią one podstawę pod montaż boxa dachowego, uchwytów rowerowych oraz mocowań na narty, a także innych popularnych akcesoriów.

Boksy dachowe

Bagażnik dachowy to doskonała alternatywa dla standardowego kufra bagażowego samochodu. Praktycznie każde tego typu rozwiązanie stanowi podstawę, którą można w łatwy sposób rozbudować, montując na przykład boksy dachowe. Na belkach dachowych można zamontować m.in. konstrukcje podtrzymujące rowery, narty czy też deski surfingowe. Box na dach samochodowy pozwala szybko i skutecznie zwiększyć przestrzeń załadunkową auta. Dzięki niemu można odzyskać przestrzeń we wnętrzu pojazdu oraz uzyskać szybszy dostęp do przewożonych bagaży. Współczesne boksy dachowe posiadają aerodynamiczny design z obniżoną, profilowaną podłogą, przez co można je łatwo dopasować do konstrukcji konkretnego samochodu. Większość tego rodzaju boksów ma fabrycznie zamontowane innowacyjne systemy montażowe, które zapewniają szybką i bezpieczną instalację.

Kupując box na dach samochodowy

Boksy dachowe to mało skomplikowane urządzenia, dające się szybko i łatwo zamontować. Kupując boks do samochodu należy zwrócić uwagę na jego wymiary. Box powinien zostać dobrany w taki sposób, aby nie przesłaniał on widoczności z przodu ani też nie blokował tylnej klapy bagażnika. Boks nie powinien zachodzić na przednią szybą auta bardziej niż 10-15 cm. Istotną rolę odgrywa również wysokość kufra dachowego. Im jest on niższy, tym mniej hałasu generuje podczas jazdy, jednak zmniejsza się tym samym jego przestrzeń załadunkowa. Sposób mocowania baksów jest w większości przypadków taki sam i opiera się na trzech podstawowych wariantach – montażu w rowku T belek aluminiowych, montażu za pomocą „łapek” sterowanych pokrętłami oraz montażu za pomocą obejm w kształcie litery U. Tanie boksy dachowe będą oferowały ograniczone możliwości w tym zakresie. Warto więc zainwestować nieco większą kwotę pieniędzy w markowy boks, aby mieć pewność, że jego mocowanie jest stabilne i bezpieczne.

Dodatkowym ułatwieniem powinien być łatwy dostęp do kufra dachowego. Wielu renomowanych producentów boksów dachowych oferuje swoje urządzenia z możliwością obustronnego otwierania. Jest to nie lada ułatwienie nie tylko ze względu na możliwości załadunkowe i rozładunkowe bagażu, ale również z powodu łatwiejszego montażu całej konstrukcji.

Inne części z zakresu bagażników, boksów i haków

 

Producenci części

Popularne Marki

Kup olej i odbierz 10% zniżki na filtr oleju
Kup olej i odbierz 10% zniżki na filtr oleju