Części samochodowe do LAND ROVER

Wybierz model LAND ROVER:

Części do Land Rover

Brytyjska firma motoryzacyjna powstała 1948 r. z inicjatywy braci Wilks. Najpierw przedsiębiorstwo produkowała silniki do czołgów i samolotów w niewielkiej fabryce Meteor Works. Wkrótce podjęto jednak próby zaprojektowania pierwszego samochodu terenowego. Najpierw od szyldem marki Rover a od 1989 r. jako własna marka – Land Rover.

Samochody Land Rover dosyć szybko stały się bardzo popularnymi – zwłaszcza przez to, że w tych czasach nie produkowano zbyt wielu aut terenowych. Mimo wielu bardzo solidnych modeli samochodów brytyjska marka borykała się z finansami, przez co najpierw została wykupiona przez Ford Motor Company a następnie przez koncern BMW. Aktualnie właścicielem marki Land Rover jest indyjski gigant Tata Motors.

Samochody Land Rover

Brytyjska firma skupiła się na produkcji aut typu SUV. Trzeba jednak zauważyć, że Land Rover na przestrzeni lat wyprodukował także kilka vanów i pickupów. Największa zaleta brytyjskich samochodów to doskonałe możliwości terenowe – jazda nawet w najtrudniejszych warunkach staje się niezwykle płynna. Trzeba także przyznać, że jak na samochody terenowe to Land Rovery bardzo dobrze się prezentują.

Na duży plus zasłużyły także części samochodowe do Land Rover, które należy uznać za jedne z najbardziej trwałych na rynku motoryzacyjnym. Do najbardziej solidnych i trwałych części Land Rover należy zaliczyć bardzo mocne jednostki napędowe oraz niezwykle funkcjonalne oraz płynne układy zawieszenia.

Części zamienne Land Rover

Każdy pojazd od Land Rover mimo niezawodności i wysokiej jakości użytych podzespołów podlega procesom eksploatacji. Dlatego niektóre części Land Rover będą mogły z czasem po prostu się zużyć. Na szczęście części zamienne do Land Rovera to elementy dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych.

Technologie Land Rovera

Najnowsze samochody Land Rover zostały wyposażone m.in. w system hybrydowy – fuzja silnika elektrycznego i wysokoprężnego. Pozwala to na zmniejszenie zużycia paliwa do około 6 litrów na 100 kilometrów. Innowacje wprowadzono także przy okazji układu hamulcowego, gdzie zachodzi hamowanie odzyskowe, które pozwala dodatkowo doładować akumulator.

Sprawdź także ofertę części do samochodów brytyjskich.

Sprawdź inne produkty do marki LAND ROVER