-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do SAAB

Wybierz model SAAB:

Części do Saab Automobile AB

Saab to najlepszy przykład wzlotów i upadków. Historia szwedzkiej marki to wiele problemów a nawet ogłoszone bankructwo. Nie powstrzymało to jednak Saab'a przed wyprodukowaniem kilku bardzo ciekawych modeli, które spotkały się z ogromnym uznaniem nie tylko w kraju producenta ale także w całej Europie.

Saab to spółka motoryzacyjna szwedzkiego koncernu lotniczego, który powstał 1937 r. Marka istnieje oficjalnie od 1947 r. i zajmowała się produkowaniem samochodów osobowych do 2011 r. kiedy Saab z powodu problemów finansowych ogłosił bankructwo. Zaledwie dwa lata później marka została jednak nabyta przez National Electric Vehicle Sweden, a produkcja samochodów marki Saab wznowiona.

Samochody marki Saab

Projekt pierwszego prototypu samochodu Saab powstał jeszcze przed oficjalnym zarejestrowaniem szwedzkiej marki. Nad projektem pracowało 50 projektantów, którzy w stylistyce zdecydowali się nawiązać do lotniczej przeszłości koncernu – design wzorowany na skrzydle samochodu oraz ogromne walory aerodynamiczne. Był to Saab 92B.

Kilka lat później koncern uruchomił produkcję drugiego modelu. Był to Saab 95, który przyniósł szwedzkiej marce ogromny sukces. Mało tego, model ten był przez pewien czas jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. Przez kolejne lata powstały także m.in. Saab 96, Saab Sonett V4, Saab 900 oraz kilka innych modeli. Żaden jednak nie powtórzył sukcesu kultowego Saab'a 95.

Zalety samochodów Saab

Koncern Saab często nazywany jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości. Zarówno części samochodowe Saab, jak i wszelkie systemy, które znalazły zastosowanie w samochodach szwedzkiej marki, to elementy niezwykle solidne i najlepsze jakościowo.

Części zamienne do Saab

Eksploatacja samochodu to dosyć problematyczna kwestia – zwłaszcza jeżeli części zamienne do danej marki ciężko kupić. Niestety Saab nigdy nie zdobył światowej sławy, dlatego części do Saab to podzespoły rzadko dostępne na rynku części zamiennych. Kupimy je jedynie w największych sklepach motoryzacyjnych. Posiadamy je oczywiście w Ucando.

Najczęściej wybierane przez Klientów modele Saab:

Sprawdź inne produkty do marki SAAB

10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI
10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI