-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do FORD KUGA I

Wybierz typ FORD KUGA I:

Auto części do Forda Kuga I pierwszej generacji

Przed 2010 rokiem popularność samochodów klasy SUV w Europie zaczęła gwałtownie rosnąć. Kierowcy coraz częściej doceniali walory tego typu pojazdów. Duży komfort, bezpieczeństwo, użyteczność oraz możliwość zjechania od czasu do czasu z asfaltu sprawiła, że większość kierowców bardzo chciała mieć taki samochód. W odpowiedzi na oczekiwania wyszedł oczywiście również Ford. Kuga pierwszej generacji okazała się w bardzo krótkim czasie prawdziwym hitem sprzedaży. Produkowana była w latach od 2008 do 2012. Auto zostało zaprojektowane zgodnie z koncepcją „Kinetic Design”, która wówczas obowiązywała w Fordzie. Dzięki temu auto, pomimo swoich dużych gabarytów, nie sprawiało wrażenia ciężkiego i nudnego, jak to miało miejsce u konkurencji. Samochód powstał na płycie podłogowej Ford C1 Platform, tak jak m.in. Focus II oraz C-Max. Auto przeszło lifting w 2010, który nie odmienił całkowicie jego wyglądu, jednak sprawił, że samochód zaczął wyglądać jeszcze nowocześniej.

Ford Kuga pierwszej generacji oferowany był z jednym z trzech jednostek napędowych. Do wyboru mieliśmy jeden silnik benzynowy oraz dwie jednostki diesla. Ten pierwszy to motor o pojemności 2.5, generujący 200KM. Diesle natomiast, to dwa warianty jednostki 2.0 TDCi o mocach 140 i 163KM. Wszystkie silniki były w zupełności wystarczające do sprawnego poruszania się po drogach i nie sprawiały, że auto było bardzo wolne i nudne.

Jeśli szukacie Państwo części zamiennych do Forda Kuga I, to koniecznie zapoznajcie się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziecie tutaj mnóstwo części do Kugi pierwszej generacji oraz wielu innych modeli samochodów.

Sprawdź inne modele Forda Kuga:

Sprawdź inne produkty do marki FORD KUGA I

10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI
10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI