Dodatkowy rabat na wycieraczki! KOD WYCIERACZKA
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
1 1 1 1
0 0 0 0
3 3 3 3
3 9 3 3
9 9 9

Części samochodowe do DODGE

Wybierz model DODGE:

Części do Dodge

Przedsiębiorstwo Dodge to amerykański producent samochodów osobowych, typu Van oraz terenowych i aut Pickup. Marka Dodge istnieje od 1914 r. i należy obecnie do korporacji Chrysler. Samochody Dodge produkowane były przez niemal sto lat a ostatni model powstał w 2009 r. – był to Dodge Circuit EV.

Historia marki Dodge

Marka Dodge powstała z inicjatywy firmy Dodge Brothers Bicycle & Machine Factory, która specjalizowała się w produkcji rowerów i części do maszyn. Dwaj bracia po kilku latach przenieśli się do Detroit, gdzie znajdowało się wówczas centrum przemysłu motoryzacyjnego. Dla marki okazało się to pierwszym krokiem do świata motoryzacji.

Współpraca z Ford

Dodge dostarczał części dla koncernu Ford od 1902 r. Amerykańska marka przysłużyła się m.in. produkcji rewolucyjnego modelu Forda T, dla którego stworzyła silnik. Zaledwie 12 lat później Dodge postanowił jednak odgrodzić się od pozostałych koncernów i skupił się na produkcji własnego samochodu. Był to model oparty na Fordzie T, choć zdecydowanie ulepszony – lepiej wyposażony ale i droższy. Mimo to auto przypadło do gustu amerykanom.

Przejęcie przez Chryslera

1928 r. Dodge został nabyty przez koncern Chrysler. Kilka udanych inwestycji sprawiło, że ta amerykańska marka bardzo szybko stała się znana i popularna w całych Stanach Zjednoczonych, a wkrótce i na całym świecie. Samochody Dodge były autami bardzo solidnie i elegancko wykończonymi z wieloma opcjami i mocnymi jednostkami napędowymi.

Historyczne modele Dodga

Zdecydowanie najważniejsza data dla marki Dodge to rok 1966, kiedy na rynku zadebiutował legendarny Dodge Charger R/T – jeden z pierwszy i najważniejszych samochodów ery samochodów Muscle Cars. Kolejnymi kultowymi modelami amerykańskiej marki były m.in. Dodge Coronet, nietypowy Super Bee oraz odrodzony ostatnimi czasy Dodge Challanger. Bardzo ważnym modelem w historii marki jest także Dodge Viper, który doczekał się największej ilości generacji.

Części samochodowe do Dodge

Samochody Dodge to auta bardzo solidne ale zdarza się, że części Dodge wytrzymują nieco krócej niż przewidział to producent. Pamiętajmy jednak, że zużycie eksploatacyjne poszczególnych części to naturalny proces, który towarzyszy użytkowaniu pojazdu. Przedwczesne awarie części do Dodge to z kolei często następstwo zaniedbywania np. regularnych wymian filtrów i olejów. To duży błąd, którego lepiej unikać, tym bardziej, że części zamienne Dodge można kupić od ręki.

Sprawdź inne produkty do marki DODGE

10% zniżki na wycieraczki kod WYCIERACZKA
10% zniżki na wycieraczki kod WYCIERACZKA