-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Części samochodowe do DACIA

Wybierz model DACIA:

Części do Dacia

Dacia to rumuński producent aut osobowych i dostawczych, który istnieje od 1966 r. Pierwsza nazwa tej marki to Uzina de Autoturisme Pitesti. Zaledwie kilka lat wystarczyło, by rumuńska marka dała się poznać jako producent samochodów stosunkowo tanich i co najważniejsze bardzo łatwych w konserwacji.

Samochody marki Dacia

Pierwsze lata rumuńskiej marki to głównie współpraca z francuskim koncernem Renault. Dacia miała produkować francuskie samochody na licencji. Z czasem przedstawiciele marki zdecydowali jednak, że Dacia powinna się usamodzielnić. Wszelkie umowy z Renault zerwano a rumuńska firma rozpoczęła prace nad własnym samochodem. Pierwszym z nich była Dacia Nova z montowanym układem przekroju silnika.

Znowu pod skrzydłami Renault

Dacia nie mogła przebić się na światowy rynek. Zdecydowanie potrzebowała pomocy bardziej doświadczonego koncernu. Dlatego znowu doszło do współpracy z koncernem Renault. Tym razem rumuńska marka stała się po prostu oddziałem francuskiego giganta. Współpraca okazała się bardzo owocna, co najlepiej oddaje fakt powstania kultowej Dacia Logan – najbardziej udanego samochodu rumuńskiej marki.

Pozostałe modele marki

Na przestrzeni lat Dacia wyprodukowała wiele różnych aut. Wypada zaznaczyć, że samochody Dacia były produkowane na różnych nadwoziach – m.in. sedany, hatchbacki, minivany oraz kompaktowe corssovery. Do najbardziej udanych modeli rumuńskiej marki, prócz wspomnianego już modelu Logan, należy zaliczyć Dacia Duster, Dacia Lodgy oraz model Sandero.

Części do aut Dacia

Dacia posiada kilka atutów, do których należy zaliczyć m.in. niezawodne silniki oraz wydajny napęd. Duży plus stanowi także fakt, że części zamienne do Dacia to elementy łatwo dostępne i stosunkowo tanie. Sprawia to, że zakup któregokolwiek modelu Dacia staje się niezwykle ekonomiczny – zarówno z punktu widzenia zakupu auta, jak i części do Dacia.

Najczęściej wybierane przez Klientów modele Dacia:

Sprawdź inne produkty do marki DACIA

10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI
10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI