Części samochodowe do ALFA ROMEO

Wybierz model ALFA ROMEO:

Części do Alfa Romeo

Włoski producent samochodów Alfa Romeo istnieje od 1910 r. kiedy to Ugo Stella postanowił wykupić fabrykę na przedmieściach Mediolanu. Przedsiębiorstwo zostało nazwane Anonima Lombarda Fabbrica Automobili – czyli w skrócie ALFA.

Pierwszy samochód Alfa Romeo powstał jeszcze w tym samym roku, kiedy zostało założone przedsiębiorstwo. Był to model 24 HP, który posiadał 4-cylindrowy silnik mogący wygenerować prędkość 100 km/h. Przez pierwsze lata firma dała się poznać, jako jedna z nielicznych, która używała silniki w układzie boxer.

Samochody marki Alfa Romeo

Na przełomie lat Alfa Romeo wyprodukowała kilka legendarnych samochodów, które stały się de facto ikonami motoryzacji. Sprawiło to także, że włoska marka na stałe zapisała się w historii motoryzacji, przede wszystkim jako producent niezwykłych samochodów sportowych. Samochody Alfy Romeo były jedyne w swoim rodzaju – zarówno pod względem bardzo dobrych osiągów, jak i oryginalnej stylistyki.

Z czasem włoski producent postanowił zrobić kolejny krok i poszerzyć ofertę. Zdecydowano, że wszystkie modele Alfa Romeo będą dostępne w różnych wersjach nadwozia: cabrio, kombi, sedan, coupe oraz hatchback. Wszystko po to, by potencjalny klient nie czuł się w żaden sposób ograniczony wyborem.

Zalety samochodów Alfa Romeo

Alfa Romeo zaskakuje przede wszystkim tym, że mimo niezwykłych osiągów spala niewielkie ilości paliwa. Samochody włoskiej marki to ponadto auta niezwykle zgrabne, przestronne, o stylowym nadwoziu. Za kilka pochwał zasługuje także niezawodne zawieszenie Alfy, które zostało docenione podczas wielu prestiżowych plebiscytów.

Na koniec drobna ciekawostka. Pewnie trudno w to uwierzyć, ale Alfa Romeo było także producentem pojazdów użytkowych – ciężarówki i auta dostawcze. Na przełomie lat 40. i 50. Alfa produkowała także trolejbusy oraz samochody terenowe.

Dostępność części zamiennych do Alfy

Na rynku części zamiennych bez problemu znajdziemy części samochodowe do Alfa Romeo. To na tyle popularna marka, że producenci zamienników dostrzegli potrzeby potencjalnych nabywców. Niezależnie od modelu powinniśmy bez problemu znaleźć więc części zamienne Alfa Romeo i to w stosunkowo niewysokich cenach.

Najczęściej wybierane przez Klientów modele Alfa Romeo:

Sprawdź także ofertę części do samochodów włoskich.

Sprawdź inne produkty do marki ALFA ROMEO

10% zniżki na akcesoria
10% zniżki na akcesoria