Zestaw sprzęgła AISIN KM-021

Zestaw sprzęgła AISIN KM-021

530,94 zł
Cena za sztukę: 530,94 zł /
Zawiera podatek VAT Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
Informacje o produkcie:

Główne zalety zestawów sprzęgieł firmy AISIN:

  • jakość oryginału,
  • wysoka jakość materiałów,
  • większa wytrzymałość,
  • mniejsze zużycie paliwa poprzez zapewnienie sprawnego przekazania napędu.
Sprzęgło ma za zadanie połączenia lub rozłączenia napędu od silnika do skrzyni przekładniowej, co umożliwia zmianę biegów i płynne ruszenie pojazdem. Ponadto sprzęgło niweluje drgania wału korbowego oraz zabezpiecza napęd przed przeciążeniem. Zużyte sprzęgła cechują się ślizganiem tarczy sprzęgłowej, co doprowadza do wzrastania obrotów silnika, a nie powoduje przyśpieszenia. Kiedy sprzęgło jest zużyte, utrudniona jest też zmiana biegów. Komplety sprzęgieł firmy AISIN standardowo składają się z tarczy, docisku i łożyska oporowego. W większości kompletów do silnika diesla znajduje się koło dwumasowe. Zaleca się wymianę sprzęgieł jako komplet, gdyż wymiana pojedynczej zużytej części jest nie opłacalna i powoduje że w niedługim czasie inna część ulegnie zużyciu.

EAN: 5411450654708, KM-021
artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: z tarczą sprzęgła
z łożyskiem oporowym
wieloCzęściowy: 3-częściowy
Ilość zębów: 20
Średnica [mm]: 217 mm
artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca: z dociskiem sprzęgła

O FIRMIE AISIN

Firma AISIN to producent wysokiej jakości części motoryzacyjnych. Czerpiąc ze swojego wieloletniego doświadczenia, nieustannie rozwija obszary swojej działalności i podnosi umiejętności oraz kwalifikacje oraz pracowników, dzięki czemu produkowane części są coraz doskonalsze. AISIN kieruje swoją ofertę części motoryzacyjnych do samochodów osobowych różnych marek i różnej produkcji. Koncern podzielony jest na cztery centra produkcyjne, wyspecjalizowane w różnych gałęziach produkcji. AISIN zgodnie z japońskim etosem pracy i produkcji, kładzie bardzo duży nacisk zarówno na precyzję i staranność wykonania, jak również na dobór odpowiedniego materiału i pieczołowite analizowanie procesu produkcji.

Historia

Firma AISIN powstała w roku 1949 w Japonii. Gospodarka przestawiała się wówczas z typowo zbrojeniowej na produkcyjną, co było doskonałym momentem, by zagospodarować lukę rynkową. Ciekawostką niewątpliwie jest to, że w początkach swojej działalności AISIN produkował wyłącznie maszyny do szycia. Części motoryzacyjne pojawiły się znacznie później. Już w roku 1961 AISIN zaczęła produkować swoje pierwsze automatyczne skrzynie biegów, które bardzo szybko znalazły zainteresowanie na rynku. Rok 1970 był dla firmy przełomowy. To właśnie wtedy rozpoczęła swoją działalność pierwsza hala produkcyjna na terenie Stanów Zjednoczonych. To był milowy krok na przód, który pozwolił znacznie przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa. Rok później AISIN wkroczyła ze swoją produkcją również do Europy, a w 1973 rozpoczęła podbój Australii. W ten sposób firma rozrosła się, obejmując praktycznie cały świat. W 2011 przedsiębiorstwo uplasowało się na 379 miejscu w rankingu Fortune Global 500, który jest zestawieniem pięciuset najbardziej dochodowych korporacji na świecie. Obecność w tak wąskim gronie to nie tylko wyróżnienie, ale również dowód na to, że firma doskonale prosperuje.

Części

Firma AISIN produkuje różnorodne części motoryzacyjne, wśród których znaleźć można m.in. skrzynie biegów, wykorzystywane w montażu Toyoty Prius. Ogólnie, cały zakres produkcji przedsiębiorstwa podzielony jest na pięć działów. Największym z nich i jednocześnie najbardziej dochodowym jest dział części układu napędowego. W ramach tej linii produkcji tworzone są przede wszystkim części do manualnej i automatycznej skrzyni biegów. W firmie produkowane są również części należące do układu hamulcowego i nadwozia, karoserii oraz jednostki napędowej. Jak wspomniano, największy dział, to ten zajmujący się częściami układu napędowego. Stanowi on połowę całej produkcji firmy. Co warte odnotowania, 30% udziałów w firmie AISIN należy do Toyota Motor Group, a produkowane w przedsiębiorstwie skrzynie biegów montowane są właśnie w tym aucie. Wszystkie części charakteryzują się wyjątkową jakością, są wykonane precyzyjnie, starannie i dokładnie. Doskonale sprawdzają się w użytkowaniu oraz w czasie eksploatacji, są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Telefon: +3223894330
E-mail: [email protected]
Strona internetowa: http://www.be.aisin-europe.com
Adres: Avenue de l'Industrie, 21
1420 Braine-l'Alleud
801631 (VALEO)
014-HK3025 (KOIVUNEN OY)
ADC43061 (BLUE PRINT)
MBK2041 (EXEDY)
M310033/M310041 (SOLID AUTO (UK))
CMB41021 (COMLINE)
J2005100 (NIPPARTS)
KF-517 (JAPANPARTS)
J2005147 (HERTH+BUSS JAKOPARTS)

Pomoc