Tłumik środkowy ASMET 07.063

Tłumik środkowy ASMET 07.063

Zapytaj o cenę i dostępność
Informacje o produkcie:

Główne zalet tłumika środkowego ASMET:

  • produkt polski,
  • duży wybór asortymentu,
  • solidne wykonanie,
  • wysoka jakość,
  • certyfikaty jakości.
Tłumik samochodowy jest jedną z części układu wydechowego, która jest niezbędna do prawidłowego przetwarzania spalin wydobywających się z silnika. Tłumik redukuje też hałas powstały w wyniku spalania mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze silnika. Liczbę tłumików w układzie wydechowym dobiera się ze względu na właściwości tłumienia hałasu przez różne tłumiki. Zwykle stosuje się dwa lub trzy tłumiki wydechowe. Uszkodzenie tłumika nie musi być widoczne na jego powierzchni, często tłumik jest uszkodzony od środka, co objawia się brzęczeniem układu wydechowego. Awaria tłumika powoduje również zaciąganie spalin do wnętrza pojazdu co jest szczególnie niebezpieczne ze względu na zawartość w nich trujących związków.

EAN:

O FIRMIE ASMET

ASMET to polska firma zajmująca się produkcją motoryzacyjnych części zamiennych. Obecnie, w jej ofercie znajduje się blisko 1500 różnorodnych elementów, które swoją jakością i wykonaniem nie ustępują zagranicznym konkurentom. Oferowane przez firmę części odpowiadają wymaganiom trzydziestu marek samochodów. Oferta nie jest jednak zamknięta. Dynamiczny rozwój i poszukiwanie coraz korzystniejszych rozwiązań powodują, że firma stale się doskonali, stosuje nowe rozwiązania i wprowadza coraz to nowsze elementy. W ten sposób poszerza swój zakres działania i możliwość wspierania swoich klientów. Firma obsługuje nie tylko rynek polski, ale również zaopatruje klientów z Estonii, Niemiec i Holandii. Mimo, że jest to relatywnie niewielkie przedsiębiorstwo, to stanowi bardzo silną konkurencję dla zagranicznych firm o ustabilizowanej pozycji na rynku.

Historia

Firma ASMET została założona w 1989 roku, kiedy w polski handlu dopiero rodził się sektor prywatny. Sytuacja gospodarcza w kraju i związane z nią okoliczności nie ułatwiały rozwoju, co jednak nie zatrzymało przedsiębiorstwa, które krok po kroku rozwijało się w branży motoryzacyjnej. W krótkim czasie ASMET zdecydował się na specjalizację. Jako główny przedmiot swojej działalności wybrał produkcję elementów do układów wydechowych samochodów osobowych oraz samochodów dostawczych. Obecnie firma jest nadal na etapie prężnego i dynamicznego rozwoju. W jej posiadaniu znajduje się fabryka, która została wyposażona w innowacyjne narzędzia, za pomocą których można produkować elementy wysokiej jakości. Dzięki temu firma ASMET stanowi realną konkurencję nie tylko dla rodzimych marek motoryzacyjnych, ale również dla firm o zasięgu światowym. Każda produkowana część poddawana jest surowej kontroli, a fabrykę opuszczają wyłącznie elementy, które spełniają narzucone standardy.

Części

Firma ASMET to producent wysokiej klasy elementów przeznaczonych do konstrukcji układów wydechowych. Przedsiębiorstwo kładzie bardzo duży nacisk na jakość, a do klientów nie mogą trafiać części wadliwe, uszkodzone w procesie produkcji lub z jakichś innych przyczyn niespełniające surowych standardów i wysokich wymagań. W celu optymalizacji procesu kontroli utworzone zostały w fabryce specjalne stanowiska, przez które przechodzą wszystkie wyprodukowane elementy. Części doskonale sprawdzają się w czasie codziennego użytkowania, jak i podczas ekstremalnych testów, zapewniają użytkownikom wysoki komfort jazdy samochodem, gwarantują bezpieczeństwo, a przy tym są trwałe i odporne na uszkodzenia w czasie eksploatacji. Taki efekt jest zasługą zarówno starannie dobranego materiału do produkcji, jak i precyzyjnie opracowanego procesu technologicznego. Oferowane przez ASMET katalizatory, rury wydechowe czy tłumiki, mogą z powodzeniem mierzyć się ze swoimi odpowiednikami produkowanymi przez światowych producentów części samochodowych.

Telefon: +48 (052) 398 90 41
E-mail: [email protected]
Strona internetowa: http://www.asmet.eu
Adres: ul. Kamienna 1
89-650 CZERSK
1019404 (FORD)
7180942 (FORD)
285-619 (BOSAL)
6812199 (FORD)
07.061 (ASMET)
16113 (WALKER)
7180941 (FORD)
7243465 (FORD)

Pomoc