Kup olej i odbierz 10% zniżki na filtr oleju   Pokaż teraz

Smar SKF VKG 1/0.4

Smar SKF VKG 1/0.4

30,07 zł
Cena za sztukę: 30,07 zł  / 
Zawiera podatek VAT Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
Kod Produktu: VKG 1/0.4
Informacje o produkcie:

Oprócz olejów silnikowych i olejów przekładniowych w eksploatacji pojazdów samochodowych stosuje się także smary stałe, które pełnią funkcję ochronną i konserwującą. Stosowanie smaru stałego jest koniecznie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości stworzenia obiegu olejowego ze względów konstrukcyjnych, bądź ekonomicznych.

 

Specjalnie do smarowania łożysk tocznych firma SKF opracowała litowy smar VKG 1 na bazie wysokiej jakości olejów mineralnych. Koncern SKF to światowy lider w produkcji łożysk – niezwykle bogate doświadczenie oraz innowacyjność pozwoliły stworzyć wysoce specjalistyczny smar SKF VKG 1, który sprawdzi się w większości typowych zastosowań. Produkt ten jest niezwykle odporny na wymywanie wodą, świetnie zabezpiecza przed korozją i nadmiernym zużyciem, a unikalne parametry tarciowe pozwalają do minimum zredukować opory w parach ciernych.

 

Smar SKF VKG 1 przeznaczony jest przede wszystkim do stosowania w łożyskach kulkowych, stożkowych, walcowych i igiełkowych.

 

Pojemność opakowania: 420ml.

EAN: 7316577732194
Ciężar [kg] 0,4

SKF, czyli Svenska Kullagerfabriken, to szwedzkie przedsiębiorstwo motoryzacyjne o globalnym zasięgu. Początki firmy sięgają 1907 roku. Przedsiębiorstwo od samego startu działalności wyznaczało drogę rozwoju niektórych obszarów motoryzacji. To właśnie twórca marki SKF odpowiada za zaprojektowanie pierwszego na świecie łożyska kulkowego. Z czasem w fabrykach producenta zaczęły powstawać coraz to kolejne rodzaje łożysk. Do dzisiaj ich produkcja stanowi najważniejszy obszar działalności firmy. Uważa się, że łożyska SKF to najpopularniejsze części tego typu na świecie, które są zamontowane nawet w ponad 90 mln samochodów. Niemniej oferta części samochodowych SKF jest dziś o wiele bogatsza. Znajdują się w niej m.in.: części układu kierowniczego, pompy wody, zestawy rozrządu, tarcze hamulcowe, wahacze i wiele więcej. Przedsiębiorstwo posiada ponad 100 fabryk na całym świecie i zatrudnia niemal 50 tys. pracowników. SKF jest jednym z największych dostawców części samochodowych do seryjnej produkcji pojazdów. Ponadto auto części SKF znaleźć można również na rynku części zamiennych.

Telefon: +46 31 337 10 00
Strona internetowa: www.vsm.skf.com
Adres: Hornsgatan 1
415 50 Göteborg

Co sądzisz o produkcie

Kup olej i odbierz 10% zniżki na filtr oleju
Kup olej i odbierz 10% zniżki na filtr oleju