10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe   Pokaż teraz

Olej MAZDA Original Oil Ultra A5/B5 5W30 1 litr MAZDA 5W30/1/DULTRA

Olej MAZDA Original Oil Ultra A5/B5 5W30 1 litr MAZDA 5W30/1/DULTRA

35,64 zł
Cena za sztukę: 35,64 zł  / 
Zawiera podatek VAT Dostępny. Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
Kod Produktu: 5W30/1/DULTRA
Informacje o produkcie:

Wśród grupy płynów eksploatacyjnych jednymi z najważniejszych są oleje silnikowe. Zadaniem oleju jest utworzenie warstwy filmu olejowego pomiędzy współpracującymi podzespołami silnika. Film olejowy umożliwia poślizg, ogranicza zużycie elementów silnika zapewniając im ochronę, a także pozwala efektywnie odprowadzać ciepło z najbardziej obciążonych termicznie miejsc. Współcześnie produkowane jednostki napędowe są niezwykle wrażliwe na jakość oraz specyfikację oleju silnikowego. Dobór parametrów oleju uwzględniany jest już w procesie konstruowania silnika.

 

Oparty o starannie wyselekcjonowane syntetyczne bazy olejowe olej Mazda Original Oil Ultra 5W30 jest jednym z najbardziej popularnych olejów z przeznaczeniem do silników samochodów Mazda. W jego składzie zastosowano pakiet dodatków, które aktywnie oczyszczają wnętrze skrzyni korbowej z osadów i naleciałości powstających w procesie spalania paliwa. Olej Mazda Original Oil Ultra 5W30 zaliczany jest do grupy środków paliwooszczędnych – testy w niezależnych laboratoriach, przeprowadzone wg. standardu M111FE ACEA wykazały zużycie paliwa niższe o 2,55% w stosunku do konkurencyjnych olejów w tej samej klasie jakościowej i lepkościowej.

 

Lepkość wg SAE: 5W30.

 

Spełnia wymagania jakościowe:

·         API SL/CF;

·         ACEA A5/B5.

 

Pojemność opakowania: 1 litr.

 

Znajduje zastosowanie w silnikach benzynowych i wysokoprężnych z wyłączeniem silników 2.0 i 2.2 z filtrem cząstek stałych DPF. Olej może być stosowany również w modelach z silnikiem z tłokiem rotacyjnym (silnik Wankla w modelu Mazda RX-8).

 

Poprzednia nazwa oleju: Mazda Dexelia Ultra 5W30

Seria Original Oil
Pojemność 1
Klasa lepkości 5W30
Adres:

Co sądzisz o produkcie

10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI
10% zniżki na tarcze i klocki hamulcowe kod TARCZEKLOCKI