CYBER MONDAY -10% zniżki na części
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
2 2 2 2
1 1 1 1
7 7 7 7
3 3 3
9 9 9
-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Zestawy montażowe klocków hamulcowych

1
737,20 zł
Cena za sztukę: 737,20 zł
Dostępny. Dostawa w 1-2 dni robocze

Zestawy montażowe klocków hamulcowych

Hamulcowy system samochodowy to kluczowy układ każdego pojazdu, od którego stanu i funkcjonowania w dużej mierze zależy bezpieczeństwo jazdy. Kierowcy pamiętają, by wymieniać klocki, tarcze a czasami nawet płyn hamulcowy. Elementów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas montażu klocków hamulcowych, jest jednak znacznie więcej. Budowa klocków hamulcowych jest specyficzna i duże znaczenie ma to, by powierzchnia okładziny ciernej przylegała równolegle do powierzchni tarczy hamulcowej. To właśnie tutaj istotna okazuje się rola zestawów montażowych klocków hamulcowych.

Skrzypienie i piszczenie hamulców

Z reguły, gdy z hamulców zaczyna wydobywać się nietypowy hałas, kierowca wymienia klocki hamulcowe na nowe lub szlifuje tarcze. Rzadko kiedy z kolei zwraca się uwagę na zestawy montażowe klocków hamulcowych, gdzie zmęczenie metali może być także powodem niecodziennych hałasów. Warto więc skupić się także na zesatwach do montażu klocków hamulcowych, które znajdziemy między klockiem a zaciskiem. Może się okazać, że to właśnie je trzeba wymienić na nowe.

Rola zestawów montażowych klocków hamulcowych

Zestawy do montażu klocków hamulcowych to gwarancja swobody działania klocków i utrzymanie ich w odpowiednim, prawidłowym położeniu. Ich rola sprowadza się także to neutralizacji drgań okładzin ciernych. M.in. dlatego sprawne działanie i odpowiedni stan zestawów montażowych klocków hamulcowych jest tak ważny. Uwaga: Każdy montaż klocków hamulcowych powinien towarzyszyć kompletnej wymianie zestawów montażowych do klocków hamulcowych. To niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania klocków hamulcowych podzespoły, które z czasem ulegają zużyciu i wymagają wymiany.

Producenci części

Popularne Marki