Zapewnienie komfortowego i jednocześnie skutecznego oświetlenia drogi to jedno z czołowych wyzwań stawianych obecnie nowo produkowanym samochodom. We współczesnych pojazdach znajduje się kilka rodzajów świateł, w tym m.in. światła drogowe, kierunkowskazy, światła mijania, hamowania, światła pozycyjne czy światła awaryjne. Bez względu jednak na typ oświetlenia, każdy z nich musi posiadać odpowiedni włącznik świateł samochodowych, który może być manualny lub automatyczny.
Przełącznik światła w samochodzie jest odpowiedzialny za uruchomienie urządzeń elektrycznych, a więc umożliwia on przepływ prądu z akumulatora do odbiornika. Włącznik lamp samochodowych to niezbędny element do aktywacji lub dezaktywacji świateł i jest on zazwyczaj zamontowany na desce rozdzielczej. Producenci nie określają precyzyjnie czasu żywotności takich elementów. Zalecają natomiast, aby w przednich reflektorach samochodowych nie używać żarówek o większej mocy niż ta, która została przewidziana przez producenta auta. Włącznik świateł samochodowych to stosunkowo niezawodne urządzenie, lecz i one mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym oraz elektrycznym. Wymiana przełącznika nie jest specjalnie skomplikowana i w zasadzie każdy kierowca może taką operację wykonać samodzielnie.
W dzisiejszych autach wykorzystuje się kilka podstawowych rodzajów przekaźników elektrycznych. Największą ilość stanowią przekaźniki z tzw. otwartymi stykami. Ich praca polega na złączeniu otwartych styków w momencie przepływu prądu przez uzwojenie elektromagnesu. Tego typu przekaźniki używa się w obwodach praktycznie wszystkich świateł, od drogowych, poprzez światła mijania, włączniki świateł STOP, po reflektory przeciwmgielne. Kolejnym typem przekaźników samochodowych są elementy o nieruchomych stykach górnych i dolnych. Są one przede wszystkim wykorzystywane w obwodach centralnego zamka lub systemach sterowania szybami.
Najczęstszym problemem, jaki dotyka włączniki świateł w samochodzie jest przegrzanie. Zazwyczaj pojawia się ono na skutek zbyt dużego napięcia w przewodach (m.in. w wyniku korzystania ze zbyt mocnych żarówek). Przegrzanie przełącznika prowadzi najczęściej do sytuacji, że element ten przestaje całkowicie działać, a także może pojawić się nieprzyjemny swąd spalenizny w kokpicie samochodu. Włącznik lamp samochodowych może ulec również uszkodzeniu elektrycznemu. Chodzi o spięcie w instalacji elektrycznej pojazdu. Pojawia się ono na skutek poluzowania się styków, co prowadzi finalnie do braku możliwości użycia przełącznika, a więc i włączenia przednich światek w samochodzie. Często dochodzi również do odkształcenia plastikowych elementów, co jest wynikiem naturalnego procesu zużycia takiego materiału. Plastikowy przełącznik światła, który uległ zniekształceniu, spowoduje uniemożliwienie włączenia i wyłączania świateł.
W UCANDO znajdziesz tanie włączniki świateł o bardzo dobrej jakości, które sprowadzamy od najlepszych producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Wszystkie oferowane produkty są fabrycznie nowe i posiadają gwarancję producenta. Sklep UCANDO to najlepsza relacja ceny do jakości produktu na polskim rynku!
Zapraszamy do UCANDO po najlepsze włączniki świateł samochodowych. Gwarantujemy fachową pomoc techniczną, najniższe ceny na rynku, olbrzymi wybór asortymentowy i szybką realizację zamówienia.