-10% zniżki w aplikacji. POBIERZ >>   Pokaż teraz

Trójkąty ostrzegawcze

4
10% zniżki na wycieraczki
Producenci

Trójkąt ostrzegawczy K2 AA501

25,22 zł
Cena za sztukę: 25,22 zł
25,22 zł
Cena za sztukę: 25,22 zł
10% zniżki na wycieraczki
27,16 zł
Cena za sztukę: 27,16 zł
10% zniżki na wycieraczki

Trójkąt ostrzegawczy GODMAR 180101R

32,01 zł
Cena za sztukę: 32,01 zł
32,01 zł
Cena za sztukę: 32,01 zł
10% zniżki na wycieraczki
17,85 zł
Cena za sztukę: 17,85 zł
10% zniżki na wycieraczki

Trójkąt ostrzegawczy HELLA 8RW 341 235-007

106,70 zł
Cena za sztukę: 106,70 zł
106,70 zł
Cena za sztukę: 106,70 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny
Szczegóły produktu
  • Oznaczenie kontrolne: ECE

Trójkąt ostrzegawczy w futerale INTERGLOBAL AA501

14,70 zł
Cena za sztukę: 14,70 zł
14,70 zł
Cena za sztukę: 14,70 zł
Chwilowo niedostępny
Chwilowo niedostępny

Trójkąt ostrzegawczy do samochodu

Myśląc o obowiązkowym wyposażeniu samochodu bardzo często mamy na myśli takie elementy jak chociażby oświetlenie czy niektóre systemy komfortu oraz bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Często wszystko to, co faktycznie powinno zapewnić nam bezpieczeństwo, jest odsuwane na dalszy tor. Jednym z elementów, które obowiązkowo powinny znajdować się na pokładzie naszego samochodu oraz które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo, to trójkąt ostrzegawczy, zwany również trójkątem odblaskowym. Jest to bez wątpienia jeden z tych elementów, które nigdy nie powinny być pomijane przy wyposażaniu każdego samochodu. Warto więc sprawdzić, czy w naszych samochodach znajduje się trójkąt odblaskowy, a jeśli nie, to koniecznie jak najszybciej uzupełnić braki.

Trójkąt ostrzegawczy – opis i przeznaczenie

Trójkąt ostrzegawczy samochodowy to niewielkich rozmiarów, często składany element. Zbudowany jest z tworzywa sztucznego i pokryty specjalną powłoką, która ma właściwości odblaskowe. Wyposażony jest często w specjalne etui i podporę, która pozwala na jego stabilne ustawienie na drodze. O jego przybliżonych rozmiarach i barwie stanowią odpowiednie regulacje prawne. Podobnie jest w przypadku sytuacji, w których kierowca powinien zdecydować się na jego użycie.

Rolą trójkąta ostrzegawczego jest, jak sama nazwa wskazuje, ostrzeganie innych użytkowników drogi o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Sytuacji, w których należy korzystać z tego oznaczenia na drodze, jest bardzo wiele, a często są one pomijane, nawet przez bardzo doświadczonych kierowców.

Kiedy i jak korzystać z trójkąta ostrzegawczego odblaskowego?

Trójkąt ostrzegawczy do samochodu powinien być wykorzystywany tylko wtedy, gdy sytuacja na drodze wymaga wcześniejszego informowania kierowców. Prawo mówi o tym, że kierujący jest zobowiązany do sygnalizowania postoju pojazdu na autostradach i drogach ekspresowych w każdym przypadku, a także na pozostałych drogach publicznych. W tym drugim przypadku prawo nieco mocniej precyzuje tą sytuację i określa, że trójkąta ostrzegawczego należy używać poza terenem zabudowanym tylko tam, gdzie jest zakaz zatrzymywania, a pojazd nie jest widoczny z daleka. Natomiast na obszarze zabudowanym, wtedy gdy pojazd stoi w miejscu, gdzie zatrzymywanie się jest zabronione. Istotne i regulowane prawnie jest również to, w jakiej odległości od miejsca niebezpieczeństwa powinniśmy ustawiać trójkąt odblaskowy. Jest to zależne od typu drogi oraz dozwolonej prędkości maksymalnej.

Trójkąty ostrzegawcze jako obowiązkowe wyposażenie pojazdu

Trójkąty ostrzegawcze odblaskowe są obowiązkowym wyposażeniem pojazdu. Jest to normowane prawnie i za brak takiego elementu grozi kierowcy grzywna. To, czy na wyposażeniu pojazdu znajduje się trójkąt, ma prawo sprawdzić policjant podczas rutynowej kontroli. Biorąc pod uwagę niską cenę trójkątów ostrzegawczych, a także ich dużą dostępność, to ich zakup nie powinien stanowić żadnego problemu dla kierowcy. Pamiętajmy, by zawsze upewnić się, że tego typu wyposażenie znajduje się na pokładzie naszego samochodu i że jest ono w pełni sprawne oraz kompletne.

Trójkąty ostrzegawcze w ofercie Ucando.pl

W ofercie sklepu internetowego Ucando.pl można znaleźć różne trójkąty odblaskowe. Na uwagę zasługują na pewno trójkąty ostrzegawcze w etui, które można łatwo i wygodnie przechowywać w bagażniku każdego samochodu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Ucando.pl oraz do dokonania bezpiecznych i wygodnych zakupów online.

Trójkąty ostrzegawcze wg producenta

10% zniżki na wycieraczki kod WYCIERACZKA
10% zniżki na wycieraczki kod WYCIERACZKA