Polski Kodeks drogowy mówi, że kierujący jest zobowiązany do wcześniejszego oraz wyraźnego sygnalizowania zamiaru zmiany pasa ruchu lub kierunku jazdy. Obecnie służą do tego kierunkowskazy samochodowe, których historia jest prawie tak długa ja motoryzacja i sięga lat 20 XX wieku. Ich pojawienie się w standardowym wyposażeniu auta było podyktowane rosnącą liczbą wypadków w tamtym okresie rozwoju światowej motoryzacji.
Kierunkowskaz w samochodzie, potocznie nazywany migaczem, to kiedyś mechaniczny, a obecnie świetlny sygnalizator planowanej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu przez pojazd mechaniczny. Jego historia sięga początków XX wieku, kiedy to obserwowano ogromną ilość wypadków drogowych oraz coraz większe problemy w komunikacji pomiędzy kierowcami. Postanowiono opracować i wprowadzić jednolity system informacji, który byłby zarówno bezpieczny, jak i zrozumiały oraz widoczny dla wszystkich kierujących. Nie były to jednak kierunkowskazy tylne i przednie, jakie znamy obecnie, a opracowany przez niemiecką firmę Bosch kierunkowskaz mechaniczny. Miał on postać ramienia zakończonego światłem. W chwili skrętu ramię podnosiło się i wychodziło na zewnątrz pojazdu. W Polsce ten wynalazek nazywano chorągiewką. Obecnie kierunkowskazy mają formę migaczy, a więc świateł migających, które sygnalizują zmianę kierunku jazdy. Po raz pierwszy takiego rozwiązania użyto w 1952 roku, a za konstrukcję pierwszych kierunkowskazów migających odpowiedzialna była firma Hella.
We współczesnych samochodach stosuje się nie tylko kierunkowskaz tylny i przedni, ale również używa się boczne migacze, które montowane są najczęściej pomiędzy przednimi drzwiami a przednim kołem. W niektórych modelach kierunkowskazy samochodowe znajdują się także na bocznych lusterkach, jednak nie jest to regułą. Ciekawym przykładem jest Porsche 911, zwłaszcza starsze modele, gdzie kierunkowskazy zamontowano na zderzaku zamiast po bokach konstrukcji nadwozia.
Zdarzają się sytuacje, że lampy kierunkowskazów tylnych lub przednich nie działają prawidłowo lub całkowicie przestają działać. Przyczyn może być kilka. Najłatwiejszą do usunięcia będzie wymiana przepalonego bezpiecznika odpowiedzialnego za pracę migaczy. Inną przyczyną jest przepalenie się żarówek kierunkowskazów, co jest zrozumiałe i do przewidzenia, biorąc pod uwagę określoną żywotność każdego rodzaju oświetlenia samochodowego. Trzecią przyczyną nieprawidłowej pracy kierunkowskazów jest uszkodzony przerywacz, który odpowiada za wytwarzanie migającego światła. Przerywacz to urządzenie elektromagnetyczne, posiadające własny system sterujący, którym jest drut dylatacyjny.
W ofercie UCANDO przygotowaliśmy tanie kierunkowskazy o bardzo dobrej jakości, które dostarczane są przez czołowych producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Dostępne produkty są fabrycznie nowe i zostały objęte gwarancją producenta. Oferowane kierunkowskazy tylne i przednie to najlepsza na rynku relacja ceny do jakości .
Zapraszamy do UCANDO po wysokiej klasy kierunkowskaz tylny do samochodu. Zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną, najniższe rynkowe ceny, olbrzymi wybór części oraz szybką realizację zamówienia!