Czy kanistry na paliwo mają jeszcze sens? W sytuacji, gdy stację benzynową mamy niemalże co krok, mogłoby się wydawać, że wożenie ze sobą paliwa w kanistrze jest zwykłym zajmowaniem miejsca w bagażniku. Bo też faktycznie kanistry na paliwo kojarzone są najczęściej z sytuacjami awaryjnymi, kiedy to paliwo w baku kończy się i konieczne jest jego uzupełnienie. Wówczas albo wyciągamy pełny kanister z bagażnika, albo z pustym maszerujemy do najbliższego dystrybutora. Ale prawda jest taka, że kanistry na paliwo przydają się znacznie częściej i w bardzo różnych sytuacjach. Wiedzą o tym najlepiej właściciele domów jednorodzinnych samodzielnie zajmujący się pielęgnacją własnego ogrodu i działki. W kanistrze przechowujemy paliwo (często wymieszane już z olejem) do kosiarki, kosy spalinowej czy do piły łańcuchowej. W kanistrach możemy trzymać również paliwo do generatora prądu, co z różnych względów jest rozwiązaniem coraz częściej rozważanym. Odpowiednie do tych celów kanistry wraz z lejkami – w komplecie lub osobno – znajdziesz w naszym sklepie, na Ucando.pl. Co powinieneś rozważyć przed zakupem nowego kanistra?
To, że dany kanister opisany został przez producenta lub sprzedawcę, jako kanister na paliwo, nie oznacza wcale, że nadaje się wyłącznie do przechowywania benzyny czy oleju napędowego. W Twoim garaży dobrej jakości kanister z odpowiednim atestem może, rzecz jasna, pełnić rolę zbiornika zapasowego na paliwo samochodowe, ale również dobrze może służyć do przechowywania:
Zależnie do tego, ile i jakie widzisz zastosowanie dla swojego nowego kanistra, taki też powinien być Twój wybór. Bardzo możliwe, że przyda Ci się nie jeden, ale kilka różnych kanistrów o różnej pojemności, od 5 do 20 litrów. Kanistry takie wraz z lejkami znajdziesz właśnie u nas, na Ucando.pl.
Jeśli kupujesz kanister od sprawdzonego dostawcy i jeśli kanister ten posiada odpowiedni atest, nie musisz martwić się o to, że materiał, z jakiego został wykonany, będzie miał jakikolwiek negatywny wpływ na przechowywane w kanistrze paliwo. Nie ważne, czy będzie to kanister metalowy czy plastikowy, będzie to kanister w pełni bezpieczny. Różnicę możesz odczuć natomiast względem jego żywotności oraz wagi. I tak:
Kupując nowy kanister, pamiętaj również o dobrze dobranym lejku. Może to być lejek do paliwa, lejek do oleju lub też kanister z lejkiem? Co sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku? To zależy przede wszystkim odo Twoich potrzeb. Jeśli lubisz sam zajmować się swoim autem, z pewnością przyda Ci się komplet co najmniej 3 lejków (osobny do paliwa, do oleju i do płynów opartych na wodzie). Jeśli natomiast szukasz jedynie zbiornika na zapasowe paliwo, powinieneś rozważyć zakup kanistra już razem z dołączonym do niego lejkiem.