Jakie przepisy będą obowiązywać niedoświadczonych kierowców?

 

Plany

Niedawno pisaliśmy o szykowanych na początek czerwca nowych przepisach dotyczących świeżo upieczonych kierowców. Przygotowano dla nich szereg restrykcji, jak bardziej rygorystyczne ograniczenia prędkości w okresie próbnym, konieczność oznakowania samochodu zielonym listkiem czy obowiązek zaliczenia kursów doszkalających podczas okresu próbnego.

Rzeczywistość

Teraz okazuje się, że nowe przepisy wcale nie muszą wejść w życie. Po pamiętnych problemach z zeszłorocznym wprowadzeniem Centralnej Ewidencji Pojazdów istnieje ryzyko powtórki w przypadku Centralnej Ewidencji Kierowców. Dlatego poważnie brane pod uwagę jest przełożenie czerwcowego terminu.

Zmiany?

Przypominamy, że byłoby to już piąte odroczenie tego projektu. Po raz pierwszy okres próbny dla niedoświadczonych kierowców miał wejść w życie już w styczniu 2013 roku. Miało być bezpieczniej, ale na razie wygląda na to, że na zaostrzenie przepisów trzeba będzie jeszcze poczekać. Ile dokładnie? Nie wiadomo, nieoficjalnie mówi się o kolejnych miesiącach. Więcej informacji i oficjalny projekt powinniśmy poznać w marcu.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Katarzyna Piotrowska

Jeden komentarz

  1. I bardzo dobrze bo i tak nikt się tego nie stosował. Nie wiek czyj to był pomysł, ale raczej od początku było wiadome że to niewypał.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *