Żarówki samochodowe pełnią różną funkcję i mają konkretne zastosowania w samochodzie. Jedne są zamontowane na zewnątrz pojazdu, inne z kolei w środku, niektóre służą do oświetlania drogi, inne znów są światłami sygnałowymi, wykorzystywanymi do komunikacji kierowcy z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Są również światła pomocnicze, których reprezentantką jest bez wątpienia żarówka R5W.

Oświetlenie pomocnicze w samochodzie

Żarówki pomocnicze to, najprościej rzecz ujmując, wszystkie te elementy, które nie pełnią funkcji oświetlania drogi, a więc światła stopu, kierunkowskazy i światła awaryjne, światła cofania i obrysowe, światła pozycyjne, światła tablicy rejestracyjnej oraz światła wnętrza. Są to więc żarniki o zazwyczaj prostej konstrukcji, zapewniające niewielką, lecz wystarczającą do spełnienia swej funkcji moc. Można je podzielić na cokołowe i bezcokołowe. Cokołowe są montowane za pomocą gwintu, natomiast bezcokołowe, inaczej całoszklane, wsuwa się po prostu w gniazdo.

Szerokie spektrum zastosowania

Żarówka R5W to bez wątpienia żarówka pomocnicza oświetlenia samochodowego. Stosuje się ją w światłach stopu, kierunkowskazach i światłach awaryjnych, światłach obrysowych oraz oświetleniu wnętrza pojazdu. Jest to najczęściej żarówka jednowłóknowa, charakteryzująca się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Zapewnia bardzo dobre parametry jasności, mimo małej mocy, oraz zapewnia wysoką niezawodność. Żarówkę R5W można stosować w praktycznie każdym współczesnych samochodzie.

Parametry godne najlepszych marek samochodów

Żarówki pomocnicze R5W dysponują mocą znamionową 5W i pracują z napięciem 12 V. Najczęściej są wyposażone w gniazdo typu BA 15 s. Dobrej jakości produkty powinny posiadać homologację ECE oraz zgodność z europejską normą E1. Korzystają z nich największe koncerny motoryzacyjne, jak np. Alfa Romeo, BMW, Citroen, Mercedes, Peugeot, Renault, Seat czy też Volvo.

Żarówki samochodowe R5W często są budowane w oparciu o nowoczesne diody LED SMD oraz LED CREE. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej kopule, zapewniają jednolitą strukturę oraz równomierne rozchodzenie się światła. Ponadto najnowsza technologia gwarantuje im niskie zużycie energii z samochodowej instalacji elektrycznej oraz chroni je przed zbytnim przegrzaniem. R5W to produkty odporne na drgania, cechujące się długą żywotnością i zapewniające biały kolor światła o jasności dochodzącej do 6000 K.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Bień

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *