Aplikacja mobilna Ucando

Do żarówek samochodowych większość kierowców podchodzi raczej obojętnie. Kupuje je, wymienia i użytkuje, nie zastanawiając się przy tym nad ich jakością oraz długością działania. Z drugiej strony wielu z nich, zwłaszcza mało doświadczonych kierowców, ma problem z wyborem odpowiedniej żarówki do konkretnego rodzaju reflektorów, o prawidłowym odczytaniu oznaczeń nie wspominając. Jeżeli jesteś w tej grupie zagubionych, w tym wpisie dowiesz się wszystkiego na temat samochodowych żarówek H4.

Kupuj żarówki samochodowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

W obiegu od ponad 60 lat

Żarówki samochodowe typu H4 to żarówki halogenowe stosowane w reflektorach głównych przede wszystkim w starszych modelach aut. H4 mogą być z powodzeniem wykorzystywane w światłach drogowych (długie), mijania oraz w reflektorach przeciwmgłowych. Żarówka H4, obok palnika H1, jest nadal jedną z najpowszechniej stosowanych żarówek w motoryzacji i zarazem jedną z najczęściej kupowanych przez kierowców w sklepie internetowym Ucando.pl. To również wciąż jedna z najlepszych żarówek oświetlających drogę podczas jazdy, która jest standardem w motoryzacji od lat 60. ubiegłego wieku.

Budowa żarówki typu H4

Żarówka halogenowa H4 posiada dwa włókna wolframowe (żarniki), natomiast w jej środku zamontowana jest metalowa płytka, która zasłania część światła emitowanego przez żarnik. Takie rozwiązanie zniwelować efekt oślepiania przez światła mijania innych kierowców jadących z naprzeciwka. Żarówka H4 znajduje się w bańce wypełnionej gazem z grupy halogenów (fluor, brom, jod). Dzięki temu kwarc nie ulega przyciemnieniu, a cząsteczki wolframu odpadające od żarnika na skutek wysokiej temperatury, nie osadzają się na ściankach żarówki, lecz wracają z powrotem na włókna. Jest to tzw. regeneracyjny cykl halogenowy, który w dużym stopniu wpływa na większą trwałość żarówki.

Atuty żarówki H4

Żarówka halogenowa H4, w zależności od warunków użytkowania, jest w stanie zapewnić od 350 do 700 godzin prawidłowej pracy. W Ucando.pl dostępne są praktycznie wszystkie modele żarówek halogenowych H4, dostarczane przez czołowych, światowych producentów. Wybór odpowiedniego produktu zależy przede wszystkim od właściwości oświetlenia, preferowanych przez kierowcę – np. większa ilość emitowanego promienia światła, dłuższy czas eksploatacji czy też designerski wygląd oświetlenia. Warto stawiać na produkty sprawdzonych producentów oświetlenia samochodowego, jak Osram, Philips, MaxGear, Hella czy Bosch. Najpopularniejszymi produktami w tej kategorii są na pewno żarówki Philips (m.in. X-treme Vision H4 P43t, X-treme Vison Plus), Osram (H4 12V 60/55W P43t Night Breaker Unlimited) czy też Bosch H4 12V 60/55W 1St/Pc.

Standardowe żarówki halogenowe H4 do samochodów osobowych zapewniają moc 60/55 W i pracują pod napięciem 12 V. Żarówki H4 cieszą się ogromną popularnością głównie ze względu na niską cenę, łatwość obsługi oraz powszechną dostępność. Producenci wciąż udoskonalają swoje produkty, oferując żarówki o coraz lepszych parametrach, które pasują do większości współczesnych samochodów.

H4 LED?

Obecny rynek motoryzacyjny oferuje również żarówki H4 LED, które są bardzo dobrymi zamiennikami dla wersji halogenowej. Sprawdzają się one zarówno podczas jazdy nocnej, jak i dziennej. Padają opinie, że H4 LED zapewnia lepsze oświetlenie na drodze niż żarówki montowane fabrycznie. Jest to więc świetna alternatywa dla oryginalnego halogenu, jednak jej montaż jest uzależniony od konkretnego modelu samochodu.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Bień

Jeden komentarz

  1. Philips, Osram i Bosch to bez wątpienia najbardziej znani producenci żarówek. Co do żarówek H4 LED to bez wątpienia interesująca alternatywa, tylko tak jak podkreślił autor artykułu, wszystko zależy od konkretnego modelu samochodu.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *