Aplikacja mobilna Ucando

Żarówki halogenowe H1 stosowane są w reflektorach głównych od 1962 roku początkowo wyłącznie na europejskich drogach. Za oceanem zaczęto ich używać dopiero w 1997 roku, a więc przeszło 30 lat po ich debiucie na Starym Kontynencie. Dla wielu kierowców H1 to nadal absolutny numer jeden podczas wymiany żarówek w reflektorach samochodowych, przeciwmgielnych oraz w światłach drogowych. Dziś wszystko, co musisz wiedzieć o żarówkach halogenowych H1.

Kupuj żarówki samochodowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Żarówka H1 i jej budowa

Lampy halogenowe to wciąż najpopularniejszy rodzaj oświetlenia samochodowego i jeden z najchętniej wybieranych produktów oświetleniowych przez klientów Ucando.pl. Żarówka tego typu generuje światło poprzez pojedynczy, wolframowy żarnik, który jest zamknięty w kwarcowej bańce. Uruchomienie reflektora sprawia, że prąd zaczyna płynąć przez żarnik, nagrzewając drucik i generując źródło światła. W bańce lampy znajduje się gaz z grupy halogenów, od którego ten rodzaj żarówki samochodowej wziął swoją nazwę oraz oznaczenie „H”. Kolejne wypuszczane generacji żarówek halogenowych otrzymywały kolejne po sobie numery. H1 jest więc pierwszą tego typu żarówką, która została dopuszczona do użytku.

Standardowa żarówka halogenowa H1 jest zbudowana z:

  • trzonka
  • elektrod umieszczonych w szklanej bańce
  • żarników wolframowych
  • komory wyładowczej
  • przewodu
  • uszczelki

Żarówki halogenowe H1 posiadają trzonek P14.5S, który wypełnia standardy IEC 60061. Posiada ona jeden żarnik, a ostrość bazowa żarówki wynosi 14.5 mm średnicy. H1 w samochodach osobowych ma moc 55 W i generuje strumień światła o wartości około 1550 lumenów, a więc zgodnie z normą ECE 37. Dla pojazdów ciężarowych przewidziane są żarówki H1 o mocy 70 W. Ich żywotność, w zależności od modelu, określa się w granicach od 330 do 500 godzin działania. Żarówka halogenowa H1 powstała przede wszystkim do stosowania w reflektorach głównych auta, a więc w światłach drogowych, mijania oraz przeciwmgielnych. Zgodnie z przepisami lampy H1 emitują białe lub żółte selektywne światło.

Żarówki H1 do samochodu

Tylko żarówki atestowane z homologacją!

Wybierając żarówki H1, trzeba robić to przede wszystkim z głową i wybierać wyłącznie sprawdzonych dystrybutorów oraz sprzedawców oświetlenia samochodowego. W Ucando.pl dostępne są tylko oryginalne produkty, które posiadają aktualne atesty i homologację. Powszechnie dostępne zamienniki, często wątpliwej jakości, nie zapewnią najwyższej wydajności świecenia i z reguły będą się o wiele częściej przepalać, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Pamiętajmy również, że zamontowanie żarówki nieposiadającej odpowiedniej homologacji, może być przyczyną zatrzymania dowodu rejestracyjnego samochodu. W Ucando.pl dostępne są żarówki halogenowe renomowanych producentów światowych, jak Bosch, Osram, Philips, Hella, Valeo czy Topran.

Najczęściej kupowane w Ucando.pl!

Z uwagi na to, że trwałość i wydajność żarówek H1 szacowana jest na kilkaset godzin, cena za ich zakup nie jest zbyt wygórowana. Najpopularniejsze produkty z oferty Ucando.pl, to na pewno żarówki OSRAM (CLK H1/H7, 64150-01B, 64150NBS-01B), Philips (12258XV+B1), MaxGear (78-0005), a także Hella (8GH002 089-361, 8GH002 089-351). Pamiętajmy, aby wymieniać żarówki parami, zwłaszcza wówczas, gdy ich wymiana jest kłopotliwa. Zazwyczaj, gdy przepala się jedna żarówka, można być pewnym, że niebawem i druga dokona żywota. Po każdej wymianie żarówek w światłach drogowych oraz mijania konieczne jest skontrolowanie poprawnego ustawienia świateł.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Martyna Jędruch

Jeden komentarz

  1. Tanie zamienniki bez homologacji to naprawdę same kłopoty, nawet jak uda się przejeździć jakiś czas bez kontroli i ryzyka zatrzymania dowodu, to przecież i tak dużo szybciej się przepalą i suma sumarum koszty będą takie same jak przy zakupie sprawdzonych modeli marki Bosch, Osram, Philips czy Hella

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *