Sprawny układ hamulcowy to gwarancja bezpiecznej jazdy. By hamulce były skuteczne nie wystarczy regularna wymiana okładzin ciernych. Istotna jest także okresowa wymiana tarcz hamulcowych. Jakie tarcze hamulcowe wybrać do Golfa 4, by skuteczność hamowania była na jak najwyższym poziomie? Jak wymienić tarcze?

Kupuj tarcze hamulcowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Tarcze hamulcowe to typowy element eksploatacyjny samochodu, który z czasem ulega naturalnemu zużyciu. Efektem zużycia tarcz jest zmniejszenie się ich grubości. Kiedy wartość zbliży się do zalecanego minimum, skuteczność hamowania gwałtownie spada z dnia na dzień. Wówczas kierowcy nie pozostaje nic innego jak wymienić tarcze na nowe.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?

Nie da się ukryć, ze Volkswagen Golf 4 charakteryzuje się dużą dynamicznością, co przekłada się z kolei na to, że tarcze hamulcowe nieco szybciej się zużywają. Wymianę tarcz hamulcowych  najlepiej dyktować grubością tarcz ale można ją również uzależnić od przebiegu. Z reguły tarcze wymienia się po przejechaniu około 60 tys. kilometrów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wiele zależy od stylu jazdy i czasami liczba ta może skrócić się nawet o połowę.

Po czym poznać, że tarcze należy wymienić?

Za typowe objawy wyeksploatowanych tarcz hamulcowych w Golfie 4 należy uznać między innymi: drgania kierownicy podczas hamowania, pulsowanie pedału hamulca, drgania elementów nadwozia i układu zawieszenia, widoczne pogorszenie skuteczności hamowania oraz niepokojące dźwięki z okolicy kół samochodu.

Jaki rodzaj tarcz hamulcowych do VW Golf 4?

Przed zakupem nowych tarcz hamulcowych, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj. Na rynku kupimy tarcze monolityczne – typowe dla starszych modeli samochodów, coraz bardziej popularne tarcze wentylowane oraz tarcze nacinane i nawiercane, stosowane głównie w samochodach sportowych. Najnowszym i najbardziej zaawansowanym wariantem są natomiast tarcze węglowo-ceramiczne. Niezależnie od tego, jaki typ tarcz został zamontowany w aucie, można wymienić stare tarcze na rozwiązanie bardziej zaawansowane.

Najbardziej polecanym rodzajem tarcz do VW Golf 4 będą modele wentylowane, które posiadają specjalne otwory do odprowadzania ciepła. Prawdopodobieństwo przegrzania się tych tarcz jest bardzo małe, nawet przy dynamicznej jeździe. Ponadto to bardzo uniwersalny wariant, który doskonale odnajduje się także w miejskim trybie jazdy.

Jaka marka tarcz hamulcowych do Volkswagen Golf 4?

Szeroka gama dostępnych na rynku części zamiennych tarcz samochodowych nie ułatwia wyboru produktów dobrej jakości. Na rynku istnieje naprawdę wielu producentów, którzy oferują markowe tarcze hamulcowe, jak i tańsze zamienniki nadal dobrej jakości. Uważać trzeba jedynie na podróbki, niespełniających wymaganych norm. Po tarcze do VW Golf 4 najlepiej sięgać z oferty renomowanych firm takich jak ATE, Brembo, Ferodo czy też TRW i Zimmermann.

Na koniec jeszcze drobna uwaga. Tarcze hamulcowe Zimmermann to najchętniej wybierane tarcze przez posiadaczy Volkswagena Golfa 4 – być może niektórym ułatwi to wybór podczas zakupu. Niezależnie jednak od marki, wybierając jedną z powyższych, możemy być pewni skuteczności hamowania na najwyższym poziomie.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Jeden komentarz

  1. Ja zazwyczaj staram się zapobiegać i nie doprowadzać do sytuacji, gdzie będą już widoczne objawy wyeksploatowanych tarcz hamulcowych, jednak odkąd jeżdżę VW Golf 4 to tak jak zauważyliście jest to dość nieprzewidywalne, ale duże znaczenie ma tutaj wybór producenta moim zdaniem.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *