Aplikacja mobilna Ucando

Żarówki samochodowe W5W to typowe żarówki do aut osobowych o dość wszechstronnym zastosowaniu. Ich duża uniwersalność sprawia, iż są to jedne z bardziej poszukiwanych żarówek na polskim rynku. Na szczęście żarówki W5W są też stosunkowo niedrogie i bywają dostępne po naprawdę atrakcyjnych cenach. Zwłaszcza kiedy się wie, gdzie warto ich szukać.

Kupuj żarówki samochodowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Do czego mogą być wykorzystywane żarówki samochodowe W5W?

Żarówki samochodowe W5W to typowe żarówki samochodowe przeznaczone do zastosowania w samochodach osobowych różnych marek i modeli. Podstawowym zastosowaniem dla żarówek W5W są tzw. lampy kierunkowe (głównie chodzi tu o kierunkowskazy), a także układy oświetlania bocznego pojazdu. Bardzo dużo możliwości wykorzystania żarówek W5W znajduje się również we wnętrzu samochodu. Na liście zastosowań żarówki samochodowej W5W znajdują się więc:

 • światła postojowe (obrysowe),
 • światła kierunkowe,
 • oświetlenie kabiny pasażerskiej,
 • środkowy „STOP”,
 • podświetlenie tablicy rejestracyjnej,
 • podświetlenie drzwi,
 • podświetlenie wnętrza bagażnika,
 • oświetlenie pojazdów innych niż samochodowe (np. jachtów).

Nie jest to, rzecz jasna, kompletna lista zastosowań żarówek W5W, jednak dobrze oddaje ich możliwości i uniwersalność. Dobre i przede wszystkim tanie żarówki W5W znajdziesz w naszym sklepie Ucando.pl. Posiadamy w swojej ofercie żarówki W5W czołowych producentów oświetlanie samochodowego, takich jak:

Szczególnie polecamy też nasze żarówki W5W dostępne w ramach oferty Ucando Best Deal, wyróżniające się wyjątkowo atrakcyjną ceną przy zachowaniu naprawdę solidnej jakości.

Problem z lampami LED W5W mającymi zastępować standardowe żarówki

O popularności żarówek W5W decydują przede wszystkim ich właściwości, w tym moc 12V i napięcie 5W. Specyfikacja ta oznacza, że żarówki W5W pobierają bardzo małe ilości prądu (nie obciążają bezpośrednio akumulatora i pośrednio alternatora), a przy tym zapewniają zupełnie wystarczającą dla każdego z wymienionych wyżej celów ilość światła. Specyfikacja ta jeszcze lepiej prezentuje się w przypadku lamp LED W5W, jednak zastosowanie ich w samochodzie niesie z sobą pewne, dość konkretne ograniczenia. Jakie?

Problemem z wieloma lampami LED W5W (mającymi zastępować klasyczne żarówki tego typu) jest brak odpowiedniej homologacji. Co to oznacza? Brak właściwej homologacji w przypadku lampy LED W5W wyklucza ją z zastosowania w przypadku świateł zewnętrznych samochodu (przede wszystkim chodzi tu o światła postojowe). Nie znaczy to jednak, że lamp W5W LED nie można w ogóle montować w samochodach osobowych. Dobrej jakości lampy LED W5W mogą być z powodzeniem stosowane do oświetlania wnętrza kabiny pasażerskiej i nie tylko, a więc jako:

 • oświetlenie kabiny pasażerskiej,
 • podświetlenie drzwi,
 • podświetlenie wnętrza bagażnika.

Lampy W5W LED mogą być również używane do oświetlanie pojazdów innych niż samochodowe, np. wspominanych już jachtów.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Jeden komentarz

 1. „Dobre i tanie” to już wystarczająca reklama 😀 Takie właśnie części zamienne są najchętniej kupowane, zwłaszcza jeśli chodzi o takie elementy, które ulegają zużyciu i od czasu do czasu konieczna jest ich wymiana i to najlepiej bez przymusowej wizyty w salonie. Obecny dostęp do internetowych sklepów motoryzacyjnych jest rewelacyjny. warto jedynie wiedzieć jakie produkty warte są zakupu.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *