Tuleje wahacza to najczęściej wymieniany element zawieszenia, głównie z powodu stosunkowo szybkiego zużycia, które waha się w granicach 10 – 15 tys. kilometrów. Tak szybkie zużycie podyktowane jest nie tyle niską jakością części, co przede wszystkim fatalnym stanem dróg w Polsce.

Kupuj tuleje wahacza w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Rola tulei wahacza polega na tłumieniu wszystkich wstrząsów, których nie wytłumiła opona. Nie trudno domyślić się, że jest ich całkiem sporo. Z biegiem czasu guma, która znajduje się w tulei, wyrabia się i pojawia się luz, objawiający się stukaniem podczas jazdy po nierównościach i gorszym prowadzeniem samochodu.

Wymiana tulei wahacza w samochodzie

Po pierwsze tuleje powinno się zawsze wymieniać parami. Wymianę po obu stronach zaleca się z prostej przyczyny – by za miesiąc lub dwa nie musieć ponownie jechać do warsztatu, by wymienić tuleję na drugiej osi. Wymiana nie należy do trudnych, ale wymaga prasy hydraulicznej, dlatego wymianę tulei wahacza w VW Golfie 4 należy zlecić warsztatowi.

Jakie tuleje wahacza do VW Golf 4?

Tuleje wahacza powinny być odpowiednio dobrej jakości, dlatego nie warto przesadnie oszczędzać podczas zakupu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na oryginalne części z autoryzowanych serwisów obsługi pojazdów. Na rynku znajdziemy szereg wysokiej klasy części zamiennych, które będą równie wytrzymałe, co części oryginalne.

Tuleje wahacza dedykowane modelowi Golf 4 kupimy między innymi od takich firm motoryzacyjnych jak Ruville, Moog, Meyle, Mapco, RTS, Lemforder oraz Delphi i Febi Bilstein. Do najchętniej wybieranych przez kierowców oraz najczęściej polecanych przez sprzedawców należy zaliczyć tuleje marek Febi, Meyle oraz Lemforder i Ruville.

Ile kosztuje nowy zamiennik i wymiana?

Nowa tuleja wahacza kosztuje od zaledwie 8 do 18 zł za sztukę. Nie jest to więc koszt duży, jak na wysokiej jakości części zamienne od sprawdzonych marek. Nieco gorzej będzie jednak z kosztami wymiany. Ceny wymiany tulei metalowo-gumowych w warsztatach samochodowych wahają się w granicach 80 – 140 zł za komplet.

Tuleje wahacza w Ucando.pl

Internetowy sklep motoryzacyjny Ucando.pl posiada w ofercie metalowo-gumowe tuleje wahacza do niemal wszystkich modeli samochodów – w tym tuleje wahacza do Volkswagen Golf 4. W trosce o najlepszą jakość oferowanych części zamiennych, w naszym sklepie online znajdują się wyłącznie produkty renomowanych, najlepszych marek, które gwarantują bezproblemową eksploatację samochodu przez długi czas.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *