Wiosenny przegląd auta to dobry moment na wymianę filtra kabinowego. Po długiej zimie, kiedy filtr ten ratował Cię przed wszechobecną wilgocią, pora zamienić go na nowy i suchy. To również dobra pora do zastanowienia się nad tym, jaki filtr kabinowy najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie. Czy standardowy filtr papierowy? Nowocześniejszy filtr węglowy? A może ostatni krzyk motoryzacyjnej mody, czyli filtr kabinowy z polifenolami?

Standardowe filtry kabinowe. Czy warto ich używać?

Klasyczne filtry kabinowe to rozwiązanie najpowszechniejsze i ciągle najczęściej używane. Ich stosowanie chroni Cię całkiem dobrze przed cząsteczkami o większej średnicy, jednak w starciu z tymi naprawdę małymi drobinkami nie radzą sobie zbyt dobrze. Co to oznacza?

Poruszając się po drodze o dużym zapyleniu, Twój standardowy filtr kabinowy sprawi, że powietrze zasysane z zewnątrz zostanie oczyszczone z drobinek piasku, pyłków roślinnych czy kurzu, jednak nie będzie w stanie zatrzymać:

  • mikroskopijnych cząsteczek aromatycznych (stąd filtr taki nie zatrzymuje przykrych zapachów),
  • bakterii,
  • drobinek związków chemicznych.
Standardowe filtry kabinowe

A niestety to właśnie te drobinki są dla nas wszystkich największym zagrożeniem. Oczywiście, na filtr taki jak nasz filtr kabinowy Kamoka nadal warto postawić, zwłaszcza gdy jest w promocyjnej cenie. Nawet bowiem standardowy filtr papierowy jest znacznie lepszy niż żaden. Jeśli jednak masz problemy ze zdrowiem lub poruszasz się często po zatłoczonych centrach miast, powinieneś rozejrzeć się za czymś lepszym. Za czym dokładnie?

Filtry kabinowe z węglem aktywnym. Jakie zapewniają korzyści?

Węglowe filtry kabinowe to nowocześniejsza wersja filtrów standardowych. Do klasycznego filtra papierowego dodano warstwę aktywnego węgla, która to warstwa wyraźnie poprawiła jego możliwości. O ile standardowe filtry kabinowe radzą sobie doskonale jedynie z większymi drobinkami zanieczyszczeń, o tyle filtry z drewnem aktywnym, w rodzaju naszych filtrów kabinowych Iparts (obecnie również w promocji), są w stanie bardzo skutecznie powstrzymywać również te najmniejsze i najbardziej szkodliwe mikrocząsteczki. Filtry węglowe chronią więc nie tylko przed zanieczyszczeniami (cząsteczkami stałymi), ale też przed zapachami, czyli cząsteczkami aromatycznymi i chemicznymi. Bardzo ważną właściwością filtrów węglowych jest również wyłapywanie bakterii, które bez ich obecności krążyłyby swobodnie po kabinie Twojego auta.

Jednak filtry węglowe nie są już najnowocześniejszą wersją filtrów kabinowych. Co obecnie uznaje się za szczytowe osiągnięcie w tej dziedzinie?

Filtry kabinowe z polifenolami. Kto powinien na nie postawić?

Co się stanie, gdy do filtrów węglowych dodamy warstwę aktywnych polifenoli? Powstaną najnowocześniejsze obecnie filtry kabinowe z polifenolami. Ich trzecia warstwa, zawierająca polifenole, ochroni Cię przed praktycznie każdym alergenem, jaki mógłby przejść przez dwie poprzednie warstwy. W ten sposób możesz mieć pewność, że do kabiny Twojego auta trafia jedynie czyste powietrze, wolne od wszystkiego, co mogłoby zagrozić Tobie lub Twoim bliskim.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Dominik Kakietek

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *