Aplikacja mobilna Ucando

Części zamienne z drukarki 3D

Posiadacze zabytkowych samochodów Porsche nie muszą się już martwić o części zamienne. Niemiecki producent rozpoczął wytwarzanie wyjątkowo rzadkich i potrzebnych w niewielkich liczbach elementów przy użyciu drukarki 3D.

Dział Porsche Classic ma w swojej ofercie ponad 50 tysięcy części zamiennych, a gdy zapasy się wyczerpują, firma wytwarza kolejne egzemplarze przy użyciu oryginalnych narzędzi. Nie zawsze jest to jednak możliwe, zwłaszcza w przypadku małych partii stosunkowo rzadko potrzebnych elementów – uruchomienie produkcji mogłoby być nieopłacalne, zwłaszcza gdy dodatkowo potrzebny byłby nowy sprzęt.

Rozwiązaniem jest druk 3D, dzięki któremu obecnie przygotowuje się dziewięć różnych elementów. Jednym z przykładów są widełki sprzęgła albo uszczelka wlewu paliwa do Porsche 959 (na zdjęciu) – samochodu, który powstał w liczbie zaledwie 292 sztuk. Wszystkie części podlegają rygorystycznym procesom kontroli jakości i działają jak oryginały. Zamienniki spełniają wszystkie wymogi firmy i Porsche sprawdza możliwość wytwarzania w ten sposób kolejnych 20 elementów do zabytkowych egzemplarzy swoich samochodów.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez UCANDO

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *