Aplikacja mobilna Ucando

Części zamienne z drukarki 3D

Posiadacze zabytkowych samochodów Porsche nie muszą się już martwić o części zamienne. Niemiecki producent rozpoczął wytwarzanie wyjątkowo rzadkich i potrzebnych w niewielkich liczbach elementów przy użyciu drukarki 3D.

Dział Porsche Classic ma w swojej ofercie ponad 50 tysięcy części zamiennych, a gdy zapasy się wyczerpują, firma wytwarza kolejne egzemplarze przy użyciu oryginalnych narzędzi. Nie zawsze jest to jednak możliwe, zwłaszcza w przypadku małych partii stosunkowo rzadko potrzebnych elementów – uruchomienie produkcji mogłoby być nieopłacalne, zwłaszcza gdy dodatkowo potrzebny byłby nowy sprzęt.

Rozwiązaniem jest druk 3D, dzięki któremu obecnie przygotowuje się dziewięć różnych elementów. Jednym z przykładów są widełki sprzęgła albo uszczelka wlewu paliwa do Porsche 959 (na zdjęciu) – samochodu, który powstał w liczbie zaledwie 292 sztuk. Wszystkie części podlegają rygorystycznym procesom kontroli jakości i działają jak oryginały. Zamienniki spełniają wszystkie wymogi firmy i Porsche sprawdza możliwość wytwarzania w ten sposób kolejnych 20 elementów do zabytkowych egzemplarzy swoich samochodów.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez UCANDO

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *