Każdy samochód wyposażony jest w poduszkę silnika. Niestety, to element, który może ulec awarii. Mało tego, do usterki poduszki silnika dochodzi stosunkowo często. Uszkodzenie tego elementu obniża z kolei w dużym stopniu komfort podróżowania samochodem. Jak rozpoznać uszkodzenie poduszki silnika w Audi A4? Dlaczego trzeba jak najszybciej pozbyć się usterki?

Poduszka silnika to element, który łączy silnik z karoserią samochodu. Podstawowa rola sprowadza się do tłumienia wibracji i hałasu pracy silnika, które nie zostają przeniesione na karoserię. Wpływa to zarówno na komfort jazdy jak i na koncentrację kierowcy, który nie zostaje rozproszony niepotrzebnymi odgłosami.

Typowe objawy uszkodzonej poduszki silnika

Podstawowy objaw uszkodzonej poduszki silnika to niewielkie wibracje, przenoszone na karoserię przede wszystkim podczas pracy silnika na biegu jałowym. Charakterystycznym dla usterki jest także dudnienie, które występuje podczas ruszania samochodem. Ponadto podczas jazdy po nierównościach można usłyszeć niepokojący dźwięk, który wydostaje się spod maski silnika samochodowego.

Uwaga: Samodzielna diagnoza stanu technicznego poduszek silnika do łatwych nie należy. Dlatego jeżeli zauważymy powyższe symptomy, najlepiej będzie umówić się na wizytę w warsztacie samochodowym w celu diagnozy problemu i ewentualnej wymiany.

Wymiana poduszek silnika w Audi A4

Niestety wymiana do łatwych także nie należy. Dlatego najlepiej będzie skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika. Wymiana poduszek silnika wiąże się nie tylko z demontażem osłon silnika i skrzyni biegów, ale trzeba także odciążyć poduszki. Warsztat zrobi to możliwie jak najszybciej i poprawnie. Po naszej stronie pozostaje zakup nowych poduszek silnika. Jakie poduszki silnika wybrać do Audi A4?

Jakie poduszki silnika do Audi A4?

Niezbyt dobra wiadomość jest taka, że często poduszki silnika otrzymamy jedynie w autoryzowanych serwisach obsługi pojazdów. Nietrudno domyślić się, że będzie się to wiązać z dużymi kosztami zakupu. Na szczęście pozostaje jeszcze rynek części zamiennych, gdzie można wybrać poduszki silnika z oferty od wielu sprawdzonych marek, jak np. Lemforder, Febi BIlstein oraz Meyle.

Unikajmy z kolei zamienników nieznanych producentów (a takich niemało), bo ucierpi na tym komfort podróżowania autem. Ponadto pamiętajmy, że najlepszym rozwiązaniem jest zawsze wymiana dwóch poduszek pod silnik jednocześnie.

Opublikowane przez Daniel Holuk

2 Komentarze

  1. Przerabiałem tą usterkę w swojej A4. Rzeczywiście jest to bardzo uciążliwe, komfort podróżowania zdecydowanie się pogarsza. Na szczęście udało mi się znaleźć warsztat, który miał szybki wolny termin i zostało to profesjonalnie wymienione. Różnica jest ogromna.

    Odpowiedz

  2. Patryk W. 25/03/2019 o 9:52

    Usterki się zdarzają, to oczywista oczywistość. 🙂 Jestem posiadaczem audi q7, które nabyłem w Autorawicki – sprzedawcy z Wielkopolski, który specjalizuje się w samochodach klasy premium. Nie żałuję tego, że zdecydowałem się na zakup, gdyż auto nie sprawia mi żadnych problemów technicznych i do tego świetnie się prowadzi.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *