Aplikacja mobilna Ucando

Skórzana tapicerka samochodowa to synonim prawdziwego luksusu. Szczęśliwy posiadacz skórzanej tapicerki wie doskonale, jak wiele zapewnia ona komfortu i jak bardzo potrafi być trwała. Jednak zarówno jej trwałość, jaki i wygląd, w dużym stopniu zalezą od tego, w jaki sposób będzie pielęgnowana. Jak należy podejść do tej pielęgnacji? Od czego zależy dobór preparatów do czyszczenia i konserwacji skórzanej tapicerki w samochodzie?

Jak często należy pielęgnować skórzaną tapicerkę samochodową? Jakich środków powinno się do tego używać?

Skórzana tapicerka samochodowa to najlepsze możliwe rozwiązanie dla kierowców ceniących sobie komfort i wyjątkowe wrażenia estetyczne. Zapach i dotyk naturalnej skóry dostarcza wrażeń niedostępnych posiadaczom aut z tapicerką z tworzywa sztucznego. Jednak aby skórzana tapicerka mogła cieszyć swojego posiadacza przez wiele długich lat, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Do tej zaś należy przystąpić według następujących zasad:

  • W przypadku aut nowych, do 3 lat, tapicerkę skórzaną wystarczy jedynie regularnie czyścić odpowiednio dobranym środkiem, bez konieczności nakładania preparatów konserwujących, impregnujących czy zabezpieczających. Każdy z takich preparatów nakładany jest na nią fabrycznie i utrzymuje się przez co najmniej 3 lata przeciętnego użytkowania samochodu.
  • Skórzana tapicerka w autach starszych niż 3-letnie musi być już regularnie pielęgnowana w sposób bardziej kompleksowy. Oprócz czyszczenia, nalży ją każdorazowo zabezpieczać przed czynnikami zewnętrznymi, impregnować i nawilżać.

Kluczem w obu opisanych przypadkach jest dobór preparatów czyszczących. Wbrew opinii części kierowców, nie chodzi wcale o to, aby wybrać środek najmocniejszy, ale najwłaściwszy. A który i w jakich przypadkach będzie tym właściwym?

W jaki sposób postępować z mocno zabrudzoną tapicerką skórzaną? Które środki będą dla niej najlepsze?

Do mocno zabrudzonej tapicerki skórzanej wybieramy zawsze mocne środki czyszczące, bardziej zasadowe, a więc o wyższym pH. Jeśli tapicerka nie była czyszczona od dawna, powinieneś użyć do niej np.:

Środki o wyższym pH doskonale usuwają zabrudzenia, jednak mogą przy tym nadmiernie wysuszać skórę, przez co nie są wskazane do używania regularnego – przy czyszczeniu tapicerki skórzanej co zalecane 3 miesiące.

Czym pielęgnować samochodową tapicerkę skórzaną o małym stopniu zabrudzenia? Dlaczego wybór odpowiednich preparatów jest tu tak ważny?

Jeśli tapicerka w Twoim aucie była pielęgnowana regularnie, zamiast używać do jej czyszczenia środków mocnych, o wysokim pH, powinieneś stosować preparaty o pH neutralnym lub lekko kwaśnym. Takimi właśnie preparatami są:

Pamiętaj, że im starsza skóra tapicerki, tym więcej wymaga uwagi i tym bardziej zaawansowanych preparatów należy używać do jej pielęgnacji. W zamian odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem i dużą trwałością przez wiele lat.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Bień

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.