Aplikacja mobilna Ucando

Ozonowanie aut jeszcze nigdy nie było tak popularne i nie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem, jak teraz. Co kiedyś było zaledwie jedną z dostępnych opcji odświeżenia wnętrza samochodu, obecnie stało się prawdziwym hitem i najchętniej wykupywaną usługą. Skąd taka zmiana? Dlaczego nagle ozonatory zaczęli kupować nie tylko profesjonaliści, ale i zwykli kierowcy?

W czym pomoże Ci ozonowanie auta? W jakich celach ozonatorów używano do tej pory, a w jakich używa się ich obecnie?

Odkąd ozonatory pojawiły się w branży motoryzacyjnej, ozonowanie stało się usługą mającą na celu przede wszystkim oczyszczanie i odświeżania klimatyzacji samochodowej. Ozonatory doskonale radzą sobie z grzybami, a regularne ozonowanie pozwala utrzymać klimatyzację w naprawdę dobrym stanie. Ozon zabija grzyby i usuwa przykry zapach dobywający się z klimatyzacji. Jako dodatek traktowano fakt, że ozon odświeża również całe wnętrze kabiny, czyszcząc je i odkażając. Po zajęciu miejsca w aucie, w którym niedawno przeprowadzono ozonowanie, każdy natychmiast czuję tę przyjemną świeżość, jaką kojarzymy z powietrzem oczyszczonym po intensywnej burzy. Niedawno jednak ozonowanie jeszcze bardziej zyskało na wartości. Dlaczego?

Wszystko zmieniło się na skutek sytuacji pandemicznej, ogromnego nacisku na przepisy sanitarne oraz zrozumienia ich znaczenia. Już wcześniej było wiadomo, że ozon:

  • odświeża i usuwa nieprzyjemne zapachy,
  • zabija grzyby i roztocza,
  • usuwa bakterie,
  • niszczy wirusy,

jednak nigdy wcześniej nie zależało nam tak bardzo właśnie na tych dwóch ostatnich jego właściwościach. W czasach, kiedy zagrożenie epidemiologiczne stało się codziennością dla każdego z nas, ozon okazał się być prostym i stosukowo tanim sposobem stworzenie z wnętrza samochodu strefy wolnej od wirusów i bakterii. A przecież to właśnie w samochodzie bardzo często dochodzi do bezpośredniego kontaktu wielu różnych osób.

W jaki sposób powinieneś samodzielnie używać ozonatora w swoim samochodzie? Jak długo taki ozonator powinien działać?

Zacznijmy od tego, że dla ozonowania samochodu możesz zamówić odpowiednią usługę lub pokusić się o sprawienie sobie własnego ozonatora – na własne i nie tylko własne potrzeby. Mógłby to być:

Jeśli zamierzasz ze swojego ozonatora korzystać często i być może nawet sam na nim zarabiać, powinieneś wybrać model m-mx4000 od Magneti Marelli.

A jak go używać prawidłowo?

  1. Podłączasz ozonator do sieci i ustawiasz na podłodze przed fotelem pasażera.
  2. Uruchamiasz silnik, włączasz klimatyzację i ustawiasz na obieg wewnętrzny.
  3. Zamykasz auto i zostawiasz je na czas zależny od mocy ozonatora (od kilku do kilkunastu minut).

I gotowe. Wnętrze samochodu odświeżone, klimatyzacja odgrzybiona, całość wolna od bakterii i wirusów. A jeśli zrobiłeś to własnym ozonatorem, to dodatkowo jeszcze stówka w kieszeni. Opłaca się?

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Piotr Żaczek

Jeden komentarz

  1. bardzo przydatny artykuł. przez to całe „bum” na walkę z covidem sam zastanawiałem się nad ozonowaniem mojego auta, ale zastanawiałem się na ile to faktycznie coś daje a na ile to po prostu chęć zarobku na przestraszonych ludziach. być może zainwestuję w swój ozonator, faktycznie wydaje się to bardziej ekonomiczne niż robienie tego u fachowca.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.