Aplikacja mobilna Ucando

Wybierając olej silnikowy do samochodu, należy przede wszystkim kierować się zaleceniami producenta pojazdu. Dobrze jest również kupować sprawdzone oleje silnikowe oferowane przez godne zaufania marki, które dają nam gwarancję pełnej ochrony jednostki napędowej. Olej silnikowy 5W40 to jeden z najczęściej wybieranych środków smarnych na polskim rynku.

Oleje syntetyczne

Olej z oznaczeniem 5W40 to uniwersalny, wielosezonowy olej syntetyczny, który charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wysokie temperatury. 5W40 zachowuje optymalną lepkość silnika od -30 stopni Celsjusza oraz swoją płynność przy temperaturze dochodzącej do nawet -35 stopni Celsjusza. Przy wysokich temperaturach dodatnich parametry oleju zachowują wartości na poziomie lepkości kinetycznej 12,5-16,3 mm2/s oraz lepkości dynamicznej 3,5 mPas.

Olej syntetyczny ma w swoim składzie oleje bazowe, posiadające o wiele bardziej jednorodne cząsteczki w porównaniu ze standardowymi olejami mineralnymi. Produkty syntetyczne mogą przeważnie pochwalić się wyższą klasą czystości oraz jakości. Podczas procesu produkcji oleju syntetycznego usuwa się z jego składu wiele niepożądanych składników, dostosowując jednocześnie odpowiednie cząsteczki do konkretnych wymagań najnowszych konstrukcji silnikowych.

Specyfika oleju 5W40

Olej silnikowy 5W40 posiada gruby i mocny film olejowy, co pozwala mu doskonale zabezpieczać szczeliny pomiędzy elementami jednostki napędowej, wydłużając tym samym ich żywotność. 5W40 cechuje się bardzo dobrymi właściwościami ochronnymi, spełniającymi swoje funkcje zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Olej syntetyczny 5W40 doskonale sprawdza się w większości współcześnie produkowanych silników samochodowych. Zalecany jest do stosowania przede wszystkim w samochodach nowych, salonowych oraz tych posiadających niewielki przebieg. 5W40 to środek stosowany również często w samochodach sportowych napędzanych potężnymi silnikami.

„Olej 5W40 świetnie sprawdza się podczas jazdy miejskiej, w korkach oraz niejednokrotnie w czasie jazdy z dużymi prędkościami.”

Olej silnikowy o lepkości 5W40 jest bardzo często substytutem dla innych produktów. Posiadając podwyższoną lepkość optymalnie zabezpiecza on napęd, wyciszając go i eliminując z przestrzeni wszelkiego rodzaju stuki oraz piski.

Najpopularniejsze oleje silnikowe 5W40

Popularność i uniwersalność oleju 5W40 sprawia, że oferta tego typu produktów na rynku jest ogromna. Na które oleje warto zwrócić uwagę?

Castrol EDGE TITANIUM FST 5W-40

Olej wzmocniony metaloorganicznymi polimerami tytanu, które zwiększają wytrzymałość filmu olejowego. Castrol EDGE gwarantuje pełną ochronę jednostki napędowej w każdych warunkach pogodowych, zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach, zapewnia prawidłową pracę silnika, bez względu na obciążenia, a także wydłuża jego żywotność. Olej TITANIUM zalecany jest do stosowania w silnikach benzynowych i wysokoprężnych (również z filtrami cząstek stałych).

Castrol MAGNATEC 5W-40

Oleje MAGNATEC Castrol powstają w ramach technologii Inteligentnych Molekuł, które bardzo dobrze przywierają do wszystkich elementów silnika, chroniąc je już od momentu uruchomienia jednostki napędowej. Castrol MAGNATEC 5W40 świetnie sprawdzi się zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych. Nie zaleca się jego stosowania w napędach VW, które posiadają bezpośredni układ wtryskowy (oparty na pompowtryskiwaczach albo systemie Common Rail).

Shell HELIX HX7 5W-40

Olej marki Shell tworzony jest na bazie mieszaniny olejów mineralnych i syntetycznych. Olej charakteryzuje się właściwościami oczyszczającymi, zapewniając skuteczną redukując zanieczyszczeń oraz zabezpieczając jednostkę napędową przed niepożądanymi osadami. Shell HELIX HX7 sprawdza się zwłaszcza w ruchu miejskim zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych oraz tych wyposażonych w instalację LPG, pracujących na biodieslu i mieszankach benzyny z etanolem.

Luqui Moly TOP TEC 4100 5W-40

TOP TEC 4100 to olej typu „lekki bieg”. Jego formuła umożliwia skuteczną minimalizację sił tarcia, jakie ma miejsce pomiędzy współpracującymi elementami silnika. Olej zapewnia mniejsze zużycie paliwa, a także wydłuża żywotność wszystkich newralgicznych części silnika. Przeznaczony jest do jednostek benzynowych oraz Diesla (również tych z turbodoładowaniem).

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Grzegorz Kinczewski

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.