Aplikacja mobilna Ucando

Odpowiedni olej ma niebanalne znaczenie w każdym pojeździe napędzanym silnikiem spalinowym. Aby zapewnić mu odpowiednią niezawodność pracy, konieczny jest wysokiej jakości olej silnikowy. Do takich środków smarnych można z całą pewnością zaliczyć olej 5W20, który został stworzony z myślą zarówno o najnowszych, zaawansowanych technologicznie modelach aut, jak i tych starszych, mających już pewien przebieg na liczniku. 5W20 to gwarancja wydajnej i bezawaryjnej pracy jednostki napędowej już od momentu jej rozruchu.

Olej do zadań specjalnych

Olej silnikowy 5W20 można określić mianem energooszczędnego, ponieważ pozwala na zniwelowanie zużycia paliwa w samochodzie. Jego największym atutem jest efektywne i kompleksowe smarowanie elementów ruchomych silnika oraz odprowadzanie od nich ciepła.

Olej 5W20 o zaawansowanym składzie zapewnia długie utrzymanie maksymalnej mocy silnika, z jednoczesną redukcją zużycia paliwa. Ten rodzaj środka smarnego znacząco niweluje zużycie paliwa również podczas rozruchu oraz rozgrzewania się jednostki napędowej. Są to cechy szczególnie ważne w tych silnikach, które dysponują najnowocześniejszymi technicznie funkcjonalnościami.

Olej 5W20 sprawdzi się doskonale we wszystkich typach silników, dla których producent dopuszcza taką lepkość olejową. Ogólnie rzecz ujmując, jest to produkt przeznaczony do stosowania w większości samochodów dostępnych obecnie na rynku. 5W20 często staje się zamiennikiem dla oleju silnikowego 0W20.

Właściwości 5W20

Olej silnikowy o oznaczeniu 5W20 został stworzony z myślą zarówno o nowoczesnych, jak i starszych konstrukcjach silników samochodowych, gwarantując im odpowiednią i bezawaryjną pracę już od chwili przekręcenia kluczyka w stacyjce. Olej 5W20 efektywnie zmniejsza zużycie elementów silnika podczas rozruchu oraz jego rozgrzewania się.

Właściwości oleju silnikowego 5W20 wg. SAE (SAE J300 2015)

  • Maksymalna lepkość dynamiczna – 6600 cP w temp. -30 stopni Celsjusza
  • Maksymalna temperatura pompowalności – 60000 w temp. -35 stopni Celsjusza
  • Lepkość kinematyczna w temperaturze 100 stopni Celsjusza – min. 3,8 mm2/s do 6,9 – 9,3 max. mm2/s
  • Lepkość HTHS w 150 stopni Celsjusza – min. 2,6 cP

Najpopularniejsze oleje silnikowe 5W20

Olej CASTROL Magnatec 5W20 Professional Ford

Olej Castrol Magnatec Professional E 5W20 to produkt przeznaczony do silnika Ford EcoBoost 1.0 oraz rekomendowany przez Forda jako środek smarny gwarantujący optymalne działanie jednostki napędowej oraz oszczędność paliwa w okresach między przeglądami. Olej specjalnie stworzony dla silników EcoBoost posiada specyfikację jakościową Forda. Spełnia normy i specyfikacje: WSS-M2C925-B oraz WSS-M2C948-B.

Olej silnikowy MPM 5W20 Premium Synthetic EB

Olej silnikowy 5W-20 Premium Synthetic EB klasy Premium to w pełni syntetyczny produkt, zapewniający znaczącą oszczędność paliwa oraz optymalną czystość jednostki napędowej. Olej jest przeznaczony do stosowania w silnikach benzynowych Ford EcoBoost. Olej silnikowy MPM 5W-20 spełnia obowiązkowe wymagania specyfikacji Ford WSS-M2C948-B.

Olej SHELL Helix Professional AF 5W20

Olej Shell AF 5W20 został tak zaprojektowany, aby spełniać restrykcyjne wymagania dla wysoko obciążonych silników benzynowych, a w szczególności silników „Ecoboost” Forda. Shell Helix Ultra Professional AF 5W20 spełnia normy WSS-M2C948-B oraz API SN lub ACEA A1/B1. Zapewnia bezkonkurencyjną ochronę przed szlamem oraz czystość silnika w stopniu maksymalnie zbliżonym do fabrycznej. Olej marki Shell to oszczędność paliwa rzędu 3,0%.

Olej GULF Ultrasynth X 5W20

Gulf Ultrasynth X 5W20 to olej silnikowy o zaawansowanej formule, stworzony z myślą o samochodach osobowych i współczesnych silnikach benzynowych, również tych wyposażonych w turbosprężarki (montowanych w samochodach osobowych, pojazdach typu SUV oraz vanach). Olej Gulf 5W20 to optymalna ochrona silnika przed zużyciem, a także nawarstwianiem się w nim osadów i nagarów. Seria Gulf Ultrasynth X spełniają najwyższe normy jakościowe API wyznaczone dla najnowszych silników benzynowych, normy API SN z oznaczeniem „Oszczędności zasobów” oraz ILSAC GF-5.

Olej MILLERS XF Longlife EB 5W20

Olej Millers XF 5W20 Longlife to najwyższa jakość w pełni syntetycznego i energooszczędnego oleju silnikowego, zgodnego z normą Ford WSS-M2C948-B. Olej został opracowany w celu stosowania go przede wszystkim w 3-cylindrowym silniku benzynowym Ford 1.0 l EcoBoost. Produkt zapewnia zużycie paliwa na poziomie 1,1%. Może on być również stosowany w innych samochodach, które wymagają oleju 5w20 o takiej specyfikacji. Millers XF Longlife EB 5W20 to mniejsze zużycie paliwa, wspaniałe właściwości w niskich temperaturach, znakomita odporność na utlenianie oraz stabilność termiczna, a także pełna ochrona przed zużyciem przez cały interwał wymiany oleju.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.