Aplikacja mobilna Ucando

Jednym z popularniejszych olejów silnikowych przeznaczonych do stosowania w samochodach osobowych, szczególnie tych starszych rocznikowo, jest olej półsyntetyczny o oznaczeniu 10w40. Jego podstawowym zadaniem jest optymalna ochrona silnika. Oleje o oznaczeniu 10W to standardowe środki półsyntetyczne, które nadmiernie gęstnieją przy temperaturze -25 stopniach Celsjusza.  

Charakterystyka oleju 10W40

Olej 10W40 to preparat o sporej uniwersalności, jednak nie w tak dużym stopniu co olej 5W40. Jedną z jego największych zalet jest możliwości stosowania tego typu oleju w bardzo szerokiej gamie silników samochodowych eksploatowanych głównie w klimacie umiarkowanym.  Charakterystyka olejów o oznaczeniu 10W40 pozwala na ich bezpieczne użytkowanie w samochodach osobowych, w których zakres temperatur pracy silnika nie wykracza poza pewną normę.

Cechą charakterystyczną półsyntetycznego oleju 10W40 jest to, że gęstnieje on nadmiernie dopiero w temperaturze -25 stopni Celsjusza. Oznaczenie 40 informuje o „letniej” klasie lepkości i temperaturze, w jakiej olej jest zbyt rzadki, aby mógł skutecznie chronić jednostkę napędową. Do tej klasy lepkości zaliczają się nie tylko oleje półsyntetyczne, ale również syntetyczne oraz oleje mineralne. Uniwersalny olej 10W40 jest przeznaczony do stosowania zarówno w pojazdach z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.

„Olej 10W40 doskonale sprawdza się w seryjnie produkowanych samochodach osobowych, w przypadku których najważniejsza jest wydajność działania oraz ekonomia użytkowania. Jest to olej popularny, niedrogi i zapewniający skuteczną ochronę silnika.”

10W40 łączy w sobie zdecydowanie najpopularniejszą „letnią” klasę lepkości (40) z typową dla olejów półsyntetycznych klasą 10W. Oleje te dobrze radzą sobie z umiarkowanie wysokimi temperaturami i całkiem dobrze z niskimi. W ekstremalnych warunkach zimowych mogą jednak nie podołać oczekiwaniom.

Najpopularniejsze oleje silnikowe 10W40

Wśród polecanych i najczęściej wybieranych przez klientów olejów silnikowych 10w40 znajdują się środki dostarczane przez renomowanych i godnych zaufania producentów samochodowych płynów eksploatacyjnych. My polecamy przede wszystkim:

Castrol Magnatec 10W-40 A3/B4

Idealny olej dla wszystkich kierowców, dla których najważniejsza jest wysoka jakość produktu. Olej Castrol Magnatec został wyprodukowany w oparciu o specjalną technologię Inteligentnych Molekuł, która zapewnia wysoką ochronę jednostki napędowej w każdych warunkach temperaturowych. Olej spełnia specyfikację ACEA A3/B4 lub API SL/CF o lepkości 10W40. Castrol Magnatec 10W40 dostępny jest również w wersji do silników wysokoprężnych.

Castrol GTX 10W-40

Olej stworzony specjalnie dla silników samochodowych, które na co dzień zmagają się z trudnymi warunkami jazdy, dużym natężeniem ruchu, niską jakością paliwa, a także ze złymi warunkami atmosferycznymi. Castrol GTX otrzymał specjalną formułę, która ma na celu zapobiegać powstawaniu szkodliwego osadu, a także zapewniać silnikowi stałą i jednocześnie optymalną ochronę.

Elf Evolution 700 STI 10W40

Nowoczesny olej półsyntetyczny posiadający w swym składzie dodatki uszlachetniające. Produkt ten doskonale sprawdzi się w samochodach, które zarówno często zmagają się z ruchem miejskim, jak i przemieszczają się niejednokrotnie dużą prędkością po autostradach. Olej Elf Evolution przeznaczony jest do samochodów osobowych i dostawczych, bez względu na warunki eksploatacyjne. Znakomicie nadaje się również do pojazdów zasilanych gazem.

Shell Helix 10W40 Plus

Specjalistyczny olej marki Shell, który skutecznie wydłuża żywotność silnika, chroniąc go w pełni przed nadmiernym zużyciem podczas codziennej eksploatacji. Zalecany przede wszystkim do samochodów poruszających się głównie w ruchu miejskim. Świetnie sprawdzi się również w pojazdach zasilanych LPG. W produkcji oleju Shell Helix wykorzystano szereg nowoczesnych rozwiązań, w tym m.in. Technologię Aktywnego Oczyszczania, wydajną ochronę przed zużyciem, odporność na pogarszanie się jakości oleju oraz niski stopień odparowywania. Shell Helix 10W40 Plus jest oferowany także dla silników wysokoprężnych.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Grzegorz Kinczewski

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *