Olej silnikowy to prawdopodobnie najważniejszy płyn eksploatacyjny w pojazdach silnikowych. Jego zadaniem jest smarowanie i chłodzenie jednostki napędowej, co chroni poszczególne elementy przed zatarciem, a także przed korozją poprzez wymywanie osadu z silnika. To, jaki olej silnikowy wybierzemy, jest więc niezwykle ważne, ponieważ to od niego zależy kondycja serca naszego samochodu. Jednym z najczęściej wybieranych olejów silnikowych jest olej 5w40. Czym się charakteryzuje i kiedy warto go stosować? O tym w niniejszym artykule.

Kupuj oleje silnikowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Olej 5w40 – charakterystyka

Olej samochodowy 5w40 to olej półsyntetyczny, który nadaje się do użytkowania przez cały rok. Olej ten zachowuje odpowiednią konsystencję nawet w temperaturze do -30 stopni, a także, wtedy kiedy silnik jest bardzo mocno rozgrzany, a na zewnątrz jest upał. Takie właściwości oleju 5w40 wpływają na większą żywotność podzespołów silnika, a co za tym idzie na dużą popularność, a co za tym idzie — stosunkowo niską cenę.

Popularne oleje samochodowe 5w40

Wybierając olej silnikowy do swojego auta, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę zalecenia producenta, kolejnym krokiem jest wybór konkretnego oleju. Wybór jest ogromny, gdyż firmy prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nowych olejów, z coraz większymi ulepszeniami. Dobrze jest stawiać na sprawdzone i pewne oleje silnikowe, które dają nam gwarancję ochrony silnika i podzespołów.

Klienci Ucando najchętniej sięgają po takie pozycje jak olej silnikowy Castrol 5W40 Edge Turbo Diesel 5 litrów. Jest to olej syntetyczny z technologią Fluid Strenght, pomaga on zachować cichą i lekką pracę silnika nawet na maksymalnej mocy. Olej świetnie sprawdza się w nowoczesnych autach o wysokich osiągach. Dzięki ograniczonej zawartości popiołów olej Castrol EDGE Turbo Diesel może być nawet stosowany w samochodach z systemem oczyszczania spalin DPF/FAP.

Inną popularną pozycją wśród klientów, jest ELF Evolution 900 SXR 5W40, który polecany jest do aut produkcji francuskiej . Nadaje się zarówno do silników benzynowych, jak i wysokoprężnych i tych z turbodoładowaniem. Co ważne, ELF Evolution nie jest środkiem agresywnym, dlatego pozostaje całkowicie obojętny wobec uszczelnień silnika.

Klienci sklepu internetowego Ucando chętnie sięgają również po syntetyczny olej Total Quartz 9000 Energy 5w40. Jest to olej doskonały do nowoczesnych konstrukcji z turbodoładowaniem lub bezpośrednim wtryskiem paliwa. Szczególnie poleca się go do silników z hydraulicznym sterowaniem rozrządu, ponieważ jego unikalna formuła wycisza pracę tego układu.

Bardzo popularne są też oleje Mobil Super 3000 X1 oraz Motul 8100 X-cess.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Dominik Kakietek

Jeden komentarz

  1. Uniwersalność, szeroki zakres temperatur w jakich zachowuje konsystencje i właściwości i stosunkowo niska cena to największe zalety oleju półsyntetycznego 5w40. Jeśli tylko określone parametry spełniają oczekiwania producentów naszego auta to z pewnością warto wybrać ten model. A już jakiego konkretnie producenta to kwestia osobistych preferencji.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *