Nadejście wiosny to dla wielu kierowców impuls do wykonania eksploatacyjnych napraw i serwisu układów w samochodzie. Przegląd samochodu, serwis klimatyzacji, czy też wymiana oleju to jedne z podstawowych czynności, jakie powinniśmy wykonać przynajmniej raz w roku, a wiosna to bardzo dobry moment na te właśnie prace. Zatrzymajmy się więc przy temacie wymiany oleju. Jego regularna wymiana jest niezbędne do prawidłowej pracy silnika, a więc dla ogólnej kondycji naszego samochodu. Jednym z najpopularniejszych olejów stosowanych w samochodach osobowych jest olej półsyntetyczny o oznaczeniu 10w40.

Olej samochodowy 10w40 charakterystyka

Półsyntetyczny olej 10w40 charakteryzuje się tym, że nadmiernie gęstnieje dopiero w temperaturze -25 stopni Celsjusza. Oznaczenie 40 odnosi się do tak zwanej „letniej” klasy lepkości i mówi o temperaturze, w jakiej olej jest zbyt rzadki, aby chronić silnik. Do tej klasy lepkości zaliczają się między innymi właśnie oleje półsyntetyczne, syntetyczne i oleje mineralne. Uniwersalny olej 10w40 może być stosowany zarówno w samochodach z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi.

Olej 10w40, jaki wybrać?

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiednie smarowanie i chłodzenie współpracujących ze sobą elementów silnika gwarantuje jego wydajną i bezawaryjną pracę, dlatego wybierając olej do swojego pojazdu, nie powinniśmy kierować się kryterium ceny, ale przede wszystkim stawiać na jakość, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo silnika w naszym samochodzie.

Wśród polecanych i najczęściej wybieranych przez klientów Ucando olejów silnikowych 10w40 znajdują się takie pozycje jak olej silnikowy marki Motul 101493, dedykowany głównie tradycyjnym konstrukcjom o dużym przebiegu. Olej ten zawiera dodatki antypienne, antykorozyjne i przeciwzużyciowe.

Olej Total Quartz to kolejny chętnie wybierany olej, dedykowany szczególnie do silników benzynowych również tych zasilanych LPG, a także silników wysokoprężnych. Doskonale radzi sobie w nowoczesnych wielozaworowych konstrukcjach, nawet tych z turbodoładowaniem.

Klienci Ucando chętnie sięgają również po olej Mobil Super 2000 X1 dedykowany silnikom benzynowym i wysokoprężnym. Olej ten świetnie sprawdza się do użytkowania w ruchu miejskim i autostradowym, w normalnych warunkach drogowych.

Warto też zwrócić uwagę na popularny wśród klientów olej GM Semi Synthetic oraz Valvoline Maxlife. Inwestując w dobrej jakości sprawdzony olej silnikowy, inwestujemy przede wszystkim w ochronę swojego silnika, co jest niezwykle ważne dla poprawnego działania całego pojazdu.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Dominik Kakietek

Jeden komentarz

  1. Zapewnienie odpowiedniego smarowania i chłodzenia podzespołów silnika to bez dwóch zdań jeden z naszych najważniejszych obowiązków. Wiadomo, że nikt nie chce przepłacać, zwłaszcza w przypadku rzeczy, które trzeba kupować regularnie, niemniej jednak, tak jak tu podkreślono, stawianie na jakość jest naprawdę najbardziej opłacalne. A całe szczęście mamy teraz na tyle łatwy dostęp do przeróżnych olejów, że naprawdę jest w czym wybierać.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *