Aplikacja mobilna Ucando

Powszechna dostępność olejów silnikowych na rynku, a także ich różne parametry oraz właściwości sprawiają, że nawet doświadczeni kierowcy mają często problem z dobraniem odpowiedniego preparatu smarnego do silnika swojego samochodu. Najczęściej taki wybór podyktowany jest zaufaniem do marki, ceną oraz skutecznością ochrony jednostki napędowej. Warto jednak wiedzieć więcej o tak kluczowym czynniku dla silnika, jak olej silnikowy. Dziś przedstawiamy bliżej popularną kategorię olejów – 0W40.

Uniwersalne zastosowanie

Olej silnikowy 0W40 to produkt w pełni syntetyczny, który chroni jednostkę napędową, nawet w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych, zapewniając jej odpowiednie środowisko pracy. Olej ten doskonale sprawdza się zarówno w najnowszych konstrukcjach silnikowych, jak i w nieco starszych modelach jednostek, utrzymując ich maksymalną moc i zmniejszając zużycie paliwa, nawet pod dużym ciśnieniem i w trudnych warunkach pracy.

Atuty nie do podważenia

Wielu największych producentów motoryzacyjnych rekomenduje ten rodzaj oleju silnikowego do swoich samochodów, głównie ze względu na możliwość dostosowywania się tego środka smarnego do wymagań konkretnego silnika, a także z uwagi na fakt, że pozwala on utrzymywać większą moc przed dłuższy czas przy jednoczesnym zmniejszeniu spalania. Środek 0W40 gwarantuje trwały film olejowy i można go stosować we wszystkich typach jednostek napędowych, w których producenci zalecają stosowanie również olejów 0W20, 0W30, 5W30, 5W40 oraz 10W40.

Syntetyczny olej silnikowy 0W40 zapewnia maksymalną temperaturę pompowalności na poziomie 6000 w temperaturze -40 stopni Celsjusza, a także maksymalną dynamiczną lepkość 6200 cP w temperaturze -35 stopni Celsjusza. Minimalna lepkość HTHS oleju w 150 stopniach Celsjusza wynosi 3,5 cP, a lepkość kinetyczna w temperaturze 100 stopni Celsjusza plasuje się w granicach od 3,8 mm2/s do 12,5-16,3 mm2/s. Dzięki takim parametrom olej 0W40 gwarantuje bezproblemowy rozruch silnika nawet w bardzo niskich temperaturach, a także skutecznie redukuje osadzający się w komorze jednostki napędowej szlam, nagar oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Olej silnikowy 0w40

Bardziej ekonomiczny wybór

Olej 0W40 często jest porównywany z olejem 15W40 pod kątem właściwości oraz ich uniwersalności. Oba preparaty doskonale chronią silnik przed zanieczyszczeniami oraz uszkodzeniami, jednak olej 0W40 wydaje się bardziej ekonomicznym wyborem. Środek ten, według wskazań wielu producentów samochodowych, charakteryzuje się wysokimi właściwościami tarciowymi, dzięki czemu zwiększa się oszczędność oleju. 0W40 ma jeszcze jedną istotną zaletę, która wyróżnia go spośród rynkowej konkurencji, a mianowicie cechuje się on ograniczonym stopniem autodegradacji, dzięki wysokiej stabilności oksydacyjnej oraz termicznej. Pozwala to na stosowanie znacznie wydłużonych okresów pomiędzy wymianą oleju, co przekłada się na oszczędności finansowe dla użytkownika samochodu. Porównując 0W40 z olejem 15W40 wydaje się, że pierwszy z nich jest bardziej zaawansowany technologicznie i posiada nieco dokładniejszą specyfikę pod kątem zastosowania.

Topowe oleje 0W40 w Ucando.pl!

Olej 0W40 to dobry wybór, który jednak odpowiednio kosztuje. W Ucando.pl dostępne są oleje tej lepkości w najniższej rynkowej cenie, pochodzące od czołowych, światowych producentów, jak Castrol, Shell, Liqui Moly, Lotos, Valvoline czy Mobil. Największą popularnością kierowców cieszą się bez wątpienia – Castrol Edge Professional FST A3 0W40, Castrol Titanium FST C3 0W40 czy też Liqui Moly Energy 0W40.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Martyna Jędruch

Jeden komentarz

  1. Co racja to racja, iż różnorodność dostępnych na rynku olejów silnikowych sprawia, że jest to niezwykle obszerne zagadnienie wymagające nieustannego poszerzania wiedzy, a z drugiej strony każdy posiadacz samochodu musi mieć przynajmniej minimalne pojęcie jaki olej będzie najlepszy dla jego typu auta. Świetny artykuł.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *