Aplikacja mobilna Ucando

Mogłoby się wydawać, że każdemu kierowcy zależy przede wszystkim na tym, aby używany przez niego olej był jak najwyższej jakości. Jeśli jednak tak jest, to dlaczego największą popularnością w Polsce cieszą się półsyntetyczne oleje uniwersalne? Czemu oleje silnikowe z absolutnie najwyższej półki, jak olej 0W30, nadal nie dorównują im pod względem ilości sprzedanych opakowań?

Zalety oleju samochodowego 0W30

Olej 0W30 to absolutny top, jeśli chodzi o środki smarne stosowane w samochodach osobowych. Olej ten powstaje na całkowicie syntetycznej bazie olejowej, a specjalne pakiety dodatków zapewniają mu naprawdę doskonałą jakość. Olej ten na tle innych produktów wyróżnia się m. in.:

 • wyjątkową odpornością na niskie temperatury – jego „zimowa” lepkość na poziomie 0W sprawia, iż olej 0W30 zachowuje swoją oryginalną gęstość nawet w temperaturze -35℃;
 • trwałością – niezwykle długa żywotność oleju 0W30 to zasługa w głównej mierze bazy olejowej oraz dodatku antyoksydantów zapobiegających utlenianiu;
 • doskonałą ochroną rozgrzanego silnika – olej 0W30 jest środkiem smarnym o niskiej gęstości, jednak doskonale chroni silnik każdego auta, pod warunkiem, że silnik ten jest przystosowany do tak rzadkiego oleju;
 • ekologicznością – oleje samochodowe 0W30 spełniają wymogi emisji spalin Euro IV, Euro V i Euro VI.

A jednak mimo tych wszystkich wymienionych oraz wielu niewymienionych zalet, oleje silnikowe 0W30 nie są kupowane w takich ilościach, jak popularne oleje niższej jakość. Jakie przyczyny za tym stoją?

Wady oleju silnikowego 0W30

Jeśli już można mówić o czymś takim jak wady oleju 0W30, to będą nimi następujące czynniki:

 • przeznaczenie – oleje 0W30 powstały z myślą o silnikach najnowszej generacji, przede wszystkim o dieslach wyposażonych w układy katalityczne SCR oraz filtry DPF;
 • dostosowanie do klimatu – olej samochodowy 0W30 to idealny środek smarny dla pojazdów eksploatowanych w naprawdę niskich temperaturach, znacznie niższych niż te, jaki można spotkać w naszym kraju;
 • cena – ze względu na wysoką jakość i stopień zaawansowania procesu produkcji, oleje 0W30 zaliczane są przez producentów do produktów klasy premium. Aby jakość tę można było osiągnąć, niezbędne jest użycie najdroższej bazy olejowej i dodatków, a to z kolei przekłada się w oczywisty sposób na cenę końcową produktu.

Oleje 0W30 to oleje przede wszystkim do aut nowych. Biorąc pod uwagę średnią wieku samochodów poruszających się po polskich drogach, nic dziwnego, że nie są one tak popularne, jak być powinny.

Proponowany olej 0W30

Jeśli poszukujesz wysokiej klasy oleju do swojego auta, a olej 0W30 spełnia wymagania jego producenta, powinieneś zainteresować się następującymi produktami:

 1. Olej CASTROL Edge Titanium FST 0W30
 2. Olej MAZDA DPF 0W30
 3. Olej SHELL Helix Ultra A5/B5 0W30
 4. Olej TOTAL Quartz Ineo First 0W30
 5. Olej TEXACO Havoline Ultra 0W30
 6. Olej VALVOLINE SynPower FE 0W30

Każda z tych marek to gwarancja jakości, trwałości i bezpieczeństwa – dla Ciebie i Twojego auta. Pamiętaj jednak, iż równie ważna, jak sama marka, jest też renoma dostawcy, która uchroni Cię przed kupnem zwykłej podróbki.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Bień

Jeden komentarz

 1. No i super, że już w tytule zostało to powiedziane. Mam takiego jednego klienta, sympatyczny gość, ale taki nie raz namolny z tą swoją manią wydawania milionów na swoje auta, że ciężko mu przetłumaczyć, że nie zawsze to co jest reklamowane jako najwyższej jakości i trwałości od razu będzie pasować do wszystkich jego aut! Super wpis, chętnie podsyłam Wasze artykuły do poczytania innym.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *