Aplikacja mobilna Ucando

Najlepszą porą na czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji jest wiosna. Kto jednak nie zdążył tego zrobić w kwietniu, koniecznie powinien zająć się swoją klimatyzacją choćby nawet i w lipcu. Ostatecznie bowiem najważniejsze jest to, aby cały układ wolny był od grzybów i drobnoustrojów, które mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na komfort podróży, ale też na stan zdrowia kierowcy i jego pasażerów.

Kupuj części klimatyzacji w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Jakimi metodami możesz odgrzybiać swoją klimatyzację?

Sposobów na czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej jest kilka, ogólnie jednak można je przyporządkować dwóm podstawowym wyborom, jakich możesz dokonać:

  1. Możesz zlecić całość prac specjalistom – w tym celu udajesz się do warsztatu zajmującego się oczyszczaniem klimatyzacji lub zamawiasz specjalistę do swojego domu. Taki specjalista dojeżdża do klienta z całym niezbędnym sprzętem i sam zajmuje się całością prac.
  2. Możesz też zająć się odgrzybianiem klimatyzacji samodzielnie – na tę metodę decyduje się bardzo wielu kierowców, czy to ze względu na niskie koszty, czy wygodę. Zamiast bowiem odstawiać auto do warsztatu, możesz oczyścić swoją klimatyzację w dowolnie przez siebie wybrany momencie.

Musisz jednak pamiętać, że samodzielne czyszczenie klimatyzacji nie zawsze wystarczy i czasem po prostu lepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom.

Kiedy i jak często należy czyścić klimatyzację w samochodzie?

Nie ma na to jednego przepisu, który obowiązywałby zawsze i każdego. Bardzo wiele zależy od tego, w jakich warunkach i z jaką intensywnością użytkujesz swoje auto i czy dbasz o prawidłowy stan klimatyzacji. Ogólnie jednak za dobrą praktykę można przyjąć następujące rozwiązanie:

  • na profesjonalną konserwację i odgrzybianie układu klimatyzacji samochodowej, przeprowadzaną w profesjonalnym warsztacie z wykorzystaniem tzw. ozonowania, warto zdecydować się raz na 3-4 lata w przypadku aut nowych, a w przypadku tych starszych nawet co 2 lata.

Łącząc obie metody odgrzybiania klimatyzacji, jesteś w stanie zapewnić sobie dobre efekty stosunkowo niskim kosztem i bez konieczności corocznego stawiania się w warsztacie.

Dlaczego przy odgrzybianiu klimatyzacji nie wolno zapominać o wymianie filtra kabinowego?

Filtr kabinowy to jeden z podstawowych elementów decydujących o sprawności klimatyzacji samochodowej. Specjaliści radzą, aby filtr ten wymieniać przynajmniej raz w roku, przy czym zawsze należy go wymienić przy okazji czyszczenia i odgrzybiania klimatyzacji. Kupując nowy filtr, masz do wyboru pomiędzy:

  • standardowym filtrem kabinowym,
  • filtrem kabinowym z węglem aktywnym (może być również z węglem aktywnym i polifenolem).

Dobrej jakości filtry kabinowe znajdziesz również w naszym sklepie Ucando.pl, musisz jednak pamiętać, że standardowy filtr nie zapewni Ci równie wysokiej jakości filtrowania powietrza (również z drobnoustrojów), jak robi to filtr z węglem aktywnym. Pamiętaj! Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergię lub ma problemy z drogami oddechowymi, powinieneś postawić na filtr kabinowy z węglem aktywnym.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Jeden komentarz

  1. Ja co roku jeżdżę do autoryzowanego serwisu, gdzie nabijam klimatyzację, a specjaliści przeprowadzają mi jej odgrzybianie. Wiem, że mógłbym zrobić to sam, jednak korzystam z kompleksowej usługi, a odgrzybianie wykonuję „przy okazji”. Poza tym twierdzę, że fachowcy zrobią to lepiej. Tego typu zabieg powinniśmy przeprowadzać co roku, gdyż oddychamy tym powietrzem, a nieodgrzybiona klimatyzacja może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *