Aplikacja mobilna Ucando

Motoryzacyjna rewolucja – Ursus Elvi

Nie da się przeoczyć elektrycznej rewolucji w motoryzacji. Silniki napędzane pochodnymi ropy naftowej nieprędko odejdą do lamusa, ale napędy alternatywne zdobywają coraz większe terytorium. W sporcie mamy całkowicie elektryczną Formułę E czy hybrydowe jednostki w Formule 1, a na ulicach miast pojawiają się pojazdy użytkowe, które do działania nie potrzebują benzyny czy oleju napędowego.

Kupuj części samochodowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Znana i zasłużona firma Ursus zbudowała prototyp całkowicie elektrycznego małego samochodu dostawczego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Model Elvi ma wejść do produkcji w drugim kwartale 2018 roku. Grupą docelową są firmy działające w miastach, bo zasięg na pełnych bateriach wynosi 150 kilometrów – a wysokość nieprzekraczająca dwóch metrów umożliwia swobodny dostęp do podziemnych parkingów. Za to ładowanie do poziomu 90% ma trwać zaledwie kwadrans. Pozostałe liczby? Prędkość maksymalna 100 km/h, ładowność do półtorej tony, trzy miejsca w kabinie – i wiele możliwości konfiguracji przestrzeni towarowej (platforma, skrzynia, kontener, wywrotka, chłodnia…). Producent dopuszcza nawet zabudowę typową dla pojazdów straży pożarnej czy służb medycznych.

Projekt jest na pewno funkcjonalny i ciekawy, wypada czekać z niecierpliwością na pierwsze egzemplarze na ulicach. I co to za zmiana wizerunku Ursusa – od poczciwych traktorów po elektryczną awangardę!

Fot. Ursus

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Katarzyna Piotrowska

Jeden komentarz

  1. Ciekaw jestem kiedy się zobaczy takie autko na Polskich drogach. Swoją drogą naładowanie baterii w kwadrans? Takiej dużej? Telefon się ładuje dłużej.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.