Gadżety samochodowe to cała oddzielna branża pełna produktów o niezwykle zróżnicowanym poziomie jakości, trwałości i funkcjonalności. W grupie tej znajdują się również naprawdę nowatorskie wynalazki, które – choć czasem dość proste – mają realny wpływ na poprawę komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Które z nich zasługują na szczególną uwagę?

ZF System

Zderzenia boczne to częsta przyczyna wypadków skutkujących poważnymi obrażeniami kierowcy i pasażerów, często kończącymi się naprawdę tragicznie. Pragnąc rozwiązać ten problem, bardzo znany niemiecki koncern ZF Friedrichshafen AG stworzył ZF System (Pre-Crash Safety System), czyli poduszkę boczną umieszczaną po zewnętrznej części auta.

Poduszka umieszczana jest przy płycie podłogowej, na wysokość drzwi. Kiedy rozmieszczone wokół pojazdu czujniki wykryją obiekt na kursie kolizyjnym bocznym, system odpala poduszkę, która przejmuje na siebie impet uderzenia. Sprytne? Tak, a przy tym realnie podnoszące bezpieczeństwo podczas tego typu zdarzeń.

Waylens Secure 360

Kamery samochodowe stały się niezwykle wręcz popularnym gadżetem samochodowym również w naszym kraju. Jednak podstawowym ograniczeniem zdecydowanej większości z nich jest kąt widzenia. Nawet w przypadku najlepszych kamer, aby uzyskać obraz z przodu i z tył samochodu, trzeba zamontować w środku dwa takie urządzenia, a mimo to i tak nie da się uniknąć „martwych pól” nieobjętych okiem żadnej z kamer. Problem ten rozwiązuje jednak kamera Waylens Secure 360, która jako jedyna posiada kąt widzenia 360°.

To nowoczesne urządzenie w trybie ciągłym monitoruje wszystko, co dzieje się wokół samochodu, również podczas jego postoju. W razie gdyby w takim momencie doszło do stłuczki (ktoś najeżdża na samochód na parkingu), kamera wysyła zawiadomienie o zdarzeniu na smartfon kierowcy, dostarczając mu jednocześnie obraz z całego zajścia. I to się nazywa fajny gadżet!

Roidmi P8S

O filtrach kabinowych pisaliśmy już wielokrotnie, radząc m. in. jak wybrać najlepszy filtr kabinowy dla swojego samochodu. Tym razem przedstawiamy jednak zupełnie nowe, naprawdę nowatorskie podejście do tematu. Roidmi P8S to wyjątkowy filtr kabinowy, który jest filtrem całkowicie autonomicznym, umieszczanym we wnętrzu kabiny pasażerskiej.

Filtr ten posiada własny napęd wymuszający przepływ powietrza przez elementy filtrujące i oczyszczające je zarówno ze zwykłych zanieczyszczeń (kurz, pył), z wszelkich alergenów, a nawet z drobinek zapachu. Filtr Roidmi P8S ma kształt eleganckiej, futurystycznie wyglądającej tuby i może być np. wygodnie zamocowany za zagłówkiem przedniego fotela. Nie hałasuje, nie rzuca się w oczy, za to uprzyjemnia podróż każdemu, zwłaszcza osobom cierpiącym na alergie lub problemy z górnymi drogami oddechowymi.

Te trzy wymienione przez nas propozycje to jedynie część z najbardziej nowatorskich i „odjechanych” gadżetów samochodowych, jakie możesz znaleźć obecnie na rynku. Nie wszystkie są już u nas dostępne, jednak dla chcącego nic trudnego. Przy obecnej globalizacji rynku zamówienia wysyłane za ocean mogą być naprawdę szybko i sprawnie zrealizowane. A czy warto? O tym już sam musisz zadecydować.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Bień

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *