Aplikacja mobilna Ucando

Motoryzacja nieustannie się zmienia. Samochody już dawno przestały być prostymi maszynami, gdzie każdy poradzi sobie z podstawowymi pracami eksploatacyjnymi przy pomocy zaledwie kilku kluczy. Obecnie samochód to innowacyjna maszyna, gdzie często niewiele da się zrobić samemu. Okazuje się, ze nawet wymiana lamp potrafi być stosunkowo trudna. Jak poradzić sobie z tym problemem w przypadku Opla Astry 3?

Kupuj lampy samochodowe w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Zacznijmy może od tego, że by oszczędzić sobie stresu podczas wymiany żarówek wystarczy wybrać się do warsztatu lub zaufanego mechanika. Takie osoby nabyły już wiedzę i odpowiednie narzędzia, dzięki czemu wymiana wyniesie zaledwie kilka minut.

Wymiana żarówek w Opel Astra 3

Jak wymienić żarówkę w Astrze 3? Przede wszystkim trzeba się dostać do tylnej części reflektora samochodu. W tym celu należy podnieść maskę lub klapę bagażnika – w zależności czy trzeba wymienić lampę z przodu, czy z tyłu. Podczas wymiany najbardziej istotne jest stanowcze, delikatne zdjęcie złącza elektrycznego z konkretnego źródła oświetlenia.

Uwaga: Podczas wymiany żarówek w Astrze 3 najlepiej sięgnąć do instrukcji obsługi pojazdu lub skorzystać z filmów instruktażowych dostępnych w Internecie. To najszybszy i najlepszy sposób, który pozwoli jednocześnie wyzbyć się niepotrzebnych błędów.

O czym trzeba pamiętać podczas wymiany?

Niestety niewielu kierowców jest świadomych tego, że bardzo istotny jest sposób trzymania nowej żarówki samochodowej. Nie powinno się dotykać gołymi palcami szklanego klosza żarówki. Powodem tego jest fakt, że dotyk palca pozostawia drobne zanieczyszczenia, które pod wpływem temperatury zmatowią z czasem szkło i tym samym skrócą żywotność.

Poza tym trzeba mieć na uwadze, by nigdy nie używać zbyt dużej siły. Odkształcić zawleczki podtrzymujące żarówki samochodowe można bardzo łatwo. Z kolei uszkodzenie zawleczki spowoduje nieprawidłowy montaż żarówki i tym samym nie ma mowy o prawidłowej pracy reflektora.

Zlecenie wymiany mechanikowi

Wymiana żarówek może się skomplikować jeżeli nie posiadamy odpowiednich umiejętności manualnych i zacięcia majsterkowicza. Jeżeli już na wstępie czujemy, ze wymiana nie idzie nam tak szybko i łatwo jak powinna, albo nie jesteśmy pewni, ile mamy użyć siły, to w takiej sytuacji najlepiej będzie powierzyć te prace mechanikowi. Nie zapłacimy dużo a zaoszczędzimy sporo czasu i stresu.

Jakiej firmy żarówki do Opel Astra 3?

By lampy w Astrze 3 działały skutecznie i efektywnie należy podczas wymiany kierować się rozwiązaniami od sprawdzonych marek. Za takie należy uznać żarówki Bosch, Valeo czy też Hella i Osram. Te żarówki do Opla Astry 3 to doskonały wybór, który zapewni kierowcy odpowiednie oświetlenie drogi nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Jeden komentarz

  1. Ja nie jestem jakimś wybitnym majsterkowiczem ale udało mi się opanować wymianę żarówek. Najlepiej po prostu znaleźć instrukcję żeby niczego nie uszkodzić, tam wszystko jest jasno wytłumaczone. Dobrze jest wiedzieć jak się do tego zabrać jeśli żarówka przepali nam się np. w nocy na trasie.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *