Jesteśmy społeczeństwem coraz bardziej zinformatyzowanym i coraz częściej korzystającym w każdym momencie ze wsparcia urządzeń elektronicznych. Jadąc samochodem, korzystamy z nawigacji, smartfonów, tabletów lub laptopów, które wymagają zasilania elektrycznego. A jak o takie zasilanie najłatwiej zadbać podczas długiej podróży? To proste! Wystarczy dobra ładowarka samochodowa. Ale dobra, to znaczy jaka? Po czym rozpoznać wysokiej klasy ładowarkę i na co należy zwracać uwagę przy jej wyborze?

Czym należy kierować się przy wyborze ładowarki samochodowej?

Ładowarki samochodowe, czy też – mówiąc technicznie poprawnie – adaptery samochodowe USB na gniazdo zapalniczki, to coraz bardziej skomplikowane urządzenia umożliwiające nam ładowanie urządzeń elektronicznych podczas jazdy. Ładowarki te wpina się w gniazda zapalniczek, a do nich podłącza wybrane urządzenie lub urządzenia. Tempo rozwoju technologii mobilnej bardzo mocno odbija się na ich konstrukcji i możliwościach, dlatego ładowarki, które 5 lat temu były absolutnym hitem, dziś są już nie tyle przestarzałe, co wręcz archaiczne. Nadal jednak, mimo wszelkich zmian i ulepszeń technologicznych, podstawowymi kryteriami wyboru ładowarki samochodowej są 3 następujące czynniki:

  1. Rozmiar ładowarki – tu zasada jest bardzo prosta, im mniejsza ładowarka, tym lepiej. Przesadnie rozbudowane adaptery to zwykle jedynie kłopot i ograniczenie swobody ruchu w miejscu, w którym i tak zwykle nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. Pomijając już fakt, że im mniejsza jest ładowarka, tym łatwiej ja przechowywać.
  • Ilość portów – początkowo ładowarki miały jedynie po jednym porcie, umożliwiającym jednoczesne ładowanie jednego tylko urządzenia. Obecnie standardem są ładowarki z dwoma portami, jak np. ładowarka samochodowa eXtreme Ampere 2 x USB 2.1A. Coraz większą popularnością cieszą się już jednak ładowarki z trzema portami. Trzy urządzenia ładowane jednocześnie? Właśnie o ten poziom komfortu i funkcjonalności, zapewniany m. in. przez ładowarkę samochodową AXIVER® 3 x USB 4.4A, wszystkim nam chodzi!
  • Napięcie i natężenie prądu – już jakiś czas temu na ryku pojawiły się ładowarki samochodowe z technologią QC ( z ang. quick charge – szybkie ładowanie), najpierw w wersji 1.0, następnie 2.0 i 3.0. Obecnie najnowszą wersją jest QC 4.0, zapewniająca szybie ładowanie urządzeń. Liczy się tu jednak nie tylko sama technologia QC, ale i faktyczne napięcie i natężenie prądu, które umożliwia ładowanie z prędkością typową dla określonej wersji.

Przy wyborze ładowarki ważna jest również cena, dlatego w naszym sklepie znajdziesz ładowarki samochodowe w cenie, która nie stanowi problemu.

Jakiego typu dodatkowe funkcje może posiadać dobra ładowarka? Które dodatki mogą wręcz przeszkadzać?

Wraz z rozwojem technologii, producenci ładowarek samochodowych zaczęli szukać różnych sposobów na zwiększenie atrakcyjności swoich produktów. Jedni poszli w wartości estetyczne, inni w funkcjonalność. Czym to poskutkowało?

Pojawiło się na rynku całkiem sporo „świecących” ładowarek, które po wpięciu w gniazdo zapaliczki emitują światło o różnej barwie i natężeniu. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie, ponieważ niektórzy kierowcy uskarżają się na to, iż światło to zwyczajnie ich rozprasza. Na szczęście mamy też adaptery USB o zwiększonej funkcjonalności. Doskonałym tego przykładem jest ładowarka samochodowa AXIVER® – Emergency Tools, która dzięki specjalnej konstrukcji, oprócz funkcji ładowania, może również pełnić rolę zbijaka do szyby oraz noża do pasów bezpieczeństwa. Czyż nie poczujesz się pewniej, mając w samochodzie tak praktyczny gadżet?

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Piotr Żaczek

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *