Aplikacja mobilna Ucando

Stabilizator układu zawieszenia w samochodzie to jeden z tych elementów, o obecności którego kierowca dowiaduje się dopiero podczas wizyty u mechanika na skutek awarii. Czym jest stabilizator i łącznik stabilizatora. Jaka jest jego rola i najczęstsze usterki?

Kupuj łączniki stabilizatora w Ucando.pl

Do -40% taniej, z darmową dostawą 24h kurierem. Bezproblemowe wymiany i zwrot części w ciągu 30 dni

Zacznijmy od tego, że stabilizator zawieszenia to element bardzo sprężysty. Ta sprężystość jest przede wszystkim istotna podczas skręcania, ponieważ stabilizator jest przymocowany dzięki łącznikowi do elementów ruchomych koła.

Łącznik stabilizatora

Z samej nazwy nie trudno się domyślić, że to część, która łączy stabilizator z wahaczem lub bezpośrednio z amortyzatorem samochodu. Bez sprawnego łącznika stabilizatora niemożliwa jest prawidłowa praca stabilizatora zawieszenia a wiec jest to dosyć istotny element samochodowego układu zawieszenia.

Rola stabilizatora w samochodzie

Podstawowe zadanie stabilizatora to zwiększenie sztywności, co przekłada się na ograniczenie bocznych przechyłów nadwozia samochodu podczas jazdy. Stabilizator ma tym samym bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo – to dzięki jego pracy opona samochodu maksymalnie przylega do podłoża.

Usterki stabilizatora zawieszenia

Awarię ciężko wyłapać a wręcz jest to niemożliwe dla przeciętnego kierowcy. Odnośnie usterki i konieczności wymiany dowiadujemy się z reguły podczas przeglądu technicznego pojazdu. Do najczęstszych usterek stabilizatora zawieszenia należy zaliczyć przede wszystkim zużyte gumy na stabilizatorze oraz uszkodzone łączniki stabilizatora.

Uwaga. Na skutek uszkodzenia łączników stabilizatora kierowca może podczas jazdy odczuć sporą utratę stabilności toru jazdy. Ma to niestety bezpośredni wpływ na pogorszenie poziomu bezpieczeństwa jazdy samochodem. Kierowcy nie pozostaje nic innego jak wymiana łączników stabilizatora na nowe.

Łącznik stabilizatora do Ford Focus 2

Sklep motoryzacyjny ucando.pl posiada szereg wysokiej jakości łączników stabilizatora do Ford Focus 2 oraz innych marek samochodowych. Pośród naszej oferty znajdziecie części zamienne tylko od najlepszych, światowych marek – m.in. Lemforder, Swag oraz Meyle. Łączniki stabilizatora tych marek to gwarancja wysokiej trwałości i niezawodności.

Na koniec jeszcze jedna drobna uwaga dla zainteresowanych zakupem nowego łącznika stabilizatora. Na wszystkie oferowane przez ucando.pl łączniki stabilizatora sklep udziela pełnej gwarancji producenta. Z reguły jest to dwa lata.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.