Aplikacja mobilna Ucando

Choć opony samochodowe – zwłaszcza opony klasy premium – bardzo długo zachowują swoje właściwości techniczne, bardzo szybko potrafią też tracić swój oryginalny, cieszący oko wygląd. Aby oponę taką odświeżyć, wizualnie odnowić, a przy tym odpowiednio zakonserwować, stosuje się różnego rodzaju preparaty specjalistyczne o dość rozbudowanym działaniu. Jak takich preparatów należy używać? Czym różnią się od siebie poszczególne środki i co decyduje o ich faktycznej przydatności?

Czemu służą preparaty do konserwacji opon? Jakiego typu są to środki i w jaki sposób się je nakłada?

Proces starzenia się opony rozpoczyna się w momencie, w którym ta zjeżdża z taśmy produkcyjnej. Proces ten poprzez niewłaściwe postępowanie z oponą można bardzo znacząco przyśpieszyć i skrócić jej żywotność, ale można też go wyraźnie spowolnić. Właśnie temu spowolnieniu procesu naturalnego starzenia się opony służą środki do konserwacji opon, które możecie znaleźć w naszym sklepie. Środki te na ogół przyjmują dwie postacie:

  1. Płynną – najczęściej są to preparaty w atomizerze (do szybkiego nakładania) lub w sprayu (do nakładania błyskawicznego).
  2. Półpłynną – zwykle mówimy wówczas o gęstych mleczkach nakładanych za pomocą gąbki lub o pastach nakładanych za pomocą specjalnych, dołączonych do nich padów.

Wybór postaci takiego preparatu jest o tyle istotny, iż przekłada się na czas, jaki musisz poświęcić na jego nałożenie, oraz na ilość pracy, jaką trzeba w to włożyć. Najszybsze i najprostsze są zawsze preparaty w sprayu, w rodzaju:

Nieco więcej czasu zajmie Ci nałożenie preparatu w atomizerze, np. środka do konserwacji i nabłyszczania opon MOJE AUTO, 650ml. Ten preparat jest wprawdzie opisany przez producenta jako mleczko, jednak jest na tyle płynny, iż można nakładać go za pomocą mgiełki rozpylanej na powierzchnię opony. W formie płynnej możecie też znaleźć preparaty stworzone do częstego używania, np. w warsztatach detailingowych, gdzie ilości tego typu środków muszą być zawsze spore. Przykładem takiego preparatu będzie chociażby nasz preparat do konserwacji opon CLINEX, 5l marki Amtra.

Jak często należy używać preparatów do konserwacji i nabłyszczania opon? Jak długo utrzymuje się tzw. efekt mokrej opony?

Trwałość preparatów do konserwacji i nabłyszczania opon zależy przede wszystkim od ich jakości, ale też od warunków atmosferycznych i sposobu eksploatacji samochodu. Przyjmuje się jednak, że osiągnięty dzięki nim efekt mokrej opony jest w stanie utrzymać się od 1 do 4 tygodni. Zwykle profesjonalni detailerzy zalecają, aby całą procedurę powtarzać co 2-3 tygodnie.

Na co należy uważać podczas nakładania wszelkiego typu dressingów do opon? Dla jakich opon używanie ich jest niewskazane?

Używając preparatów do konserwacji i nabłyszczania opon, czyli tzw. dressingów, musisz pamiętać o tym, aby nakładać je wyłącznie na bok opony. Ze względu na możliwość wywołania poślizgu, bieżnik powinien pozostać wolny od tego typu środków. Jeśli zaś chodzi o opony do motocykli, do niech tego typu preparatów nie powinno się stosować – nakładanie ich nawet na bok opony może być bardzo ryzykowne i doprowadzić nawet do poślizgu.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Grzegorz Kinczewski

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.