Klocki hamulcowe to niezwykle istotny element układu hamulcowego, który odpowiada za bezpieczeństwo jazdy samochodem. To także typowy element eksploatacyjny pojazdu, który z czasem wymaga wymiany. Ile powinny kosztować nowe klocki hamulcowe? Z oferty jakiego producenta skorzystać? I najważniejsze – czy na ich wymianie można oszczędzać?

Okładzina cierna klocków hamulcowych na skutek eksploatacji ulega naturalnemu zużyciu. Interwały wymian ciężko sprecyzować, bo wiele zależy od stylu jazdy oraz jakości użytych części. Do wymiany powinno dojść zawsze wtedy, kiedy okładzina jest zbyt cienka. Przesłankami do wymiany będą także m.in. spadek skuteczności hamowania oraz pisk podczas hamowania.

Różna cena i jakość mimo tego samego wyglądu?

Klocki hamulcowe do Audi A4 kupimy nawet od kilkunastu różnych producentów. Mimo, że z wyglądu większość klocków jest identyczna, to nie można powiedzieć tego samego względem ich jakości. Oczywiście nietrudno się domyślić, że jakość często idzie w parze z ceną, dlatego im wyższa cena, tym z reguły dużo lepsza jakość, efektywność i trwałość.

Dobre klocki hamulcowe do Audi A4 – czyli jakie?

Decydując się na zakup nowych klocków hamulcowych do Audi A4, należy zawsze kierować się ku ofercie najlepszych marek na rynku. Za takie można uznać klocki Ate, TRW, Ferodo, Bosch, Breck oraz Delphi. Te klocki hamulcowe spełniają najwyższe normy jakościowe, a do ich wyprodukowania użyto najbardziej wytrzymałych materiałów.

Uwaga: Im tańsze klocki hamulcowe do Audi A4 (z reguły nieznanej marki), tym gorsze ich osiągi. Ponadto takie klocki będą hałasować, mocno pylić a także mocniej eksploatować m.in. tarcze hamulcowe. Takich problemów nie uświadczymy w przypadku wysokiej jakości, markowych zamienników.

Dlaczego warto zainwestować w markowe klocki?

Nadmierna oszczędność i zakup najtańszych klocków hamulcowych to najgorszy z możliwych wyborów. Tanie klocki nie tylko ulegną szybszemu zużyciu i będą bardziej hałaśliwe, ale także będą gorzej hamować. Nie oznacza to jednak, że musimy zawsze kupować najdroższy produkt w sklepie – nie popadajmy w skrajności.

Najlepiej wybierać z oferty części zamiennych od znanych i cenionych marek, które zostały wspomniane powyżej. Takie klocki hamulcowe to gwarancja skutecznego hamowania nawet w najtrudniejszych warunkach, stosunkowo niewielki hałas oraz małe pylenie. Dodać trzeba także do tego większą trwałość takich klocków.

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *