Wideorejestrator samochodowy zespolony z lusterkiem wstecznym to urządzenie, które może zastępować klasyczną kamerę samochodową. W zależności od modelu, może odznaczać się różną szerokością obiektywu, rozmiarem wyświetlacza oraz jakością nagrywanego materiału. Zawsze jednak będzie to rozwiązanie dwu-, a nawet trjófunkcyjne – łączące zadania lusterka wstecznego, kamery samochodowej, a czasem i kamery cofania.

Jak to działa, czyli montaż i obsługa kamerki samochodowej w lusterku wstecznym

Kamera samochodowa zespolona z lusterkiem wstecznym to typowe 2 w 1 – mamy tu do czynienia ze sporych rozmiarów lusterkiem wstecznym (zwykle są to lusterka większe niż te, w które są standardowo wyposażane samochody osobowe) z wbudowanym w jego tylną część obiektywem (obiektyw powinien być ruchomy, aby można go było dokładnie ustawić). Rolę ekranu wyświetlacza pełni powierzchnie „robocza” lusterka – pojawia się on po włączeniu, na samym środku powierzchni odbijającej obraz.

Montaż takiej kamerki samochodowej umieszczonej w lusterku wstecznym jest niezwykle prosty i szybki. Używa się do tego najczęściej specjalnych gumek mocujących. Obsługa tego urządzenia również jest bardzo prosta, choć tu mogą pojawić się pewne różnice zależne od modelu. Całość prezentuje się estetycznie i nowocześnie.

Zalety kamerki samochodowej w lusterku wstecznym, czyli dlaczego warto mieć takie urządzenie?

Zespolenie wideorejestratora samochodowego z lusterkiem tylnym pozwoliło otrzymać produkt odznaczający się kilkoma bardzo ciekawymi właściwościami. Są to przede wszystkim:

  • Dwu-, a w niektórych modelach nawet trójfunkcyjność – zamiast oddzielnego lusterka i wideorejestratora z kamerą przednią, otrzymujemy w jednym, stosunkowo niewielkim urządzeniu funkcję lusterka wstecznego, kamery przedniej z wyświetlaczem, a w niektórych modelach również kamery tylnej (kamery cofania), z której obraz trafia na ten sam wyświetlacz.
  • Jakość – ta wprawdzie zależy głównie od modelu, jednak na naszym rynku każdy z nich, o ile jest to model markowy, to produkt dobrej jakości.
  • Cena – ta również zależy przede wszystkim od producenta, przy czym ogólnie kamerki samochodowe w lusterku wstecznym nie są urządzeniami drogimi i w naprawdę dobrej cenie można dostać sprzęt o bardzo zadowalającej charakterystyce.

Ale jak w wielu innych przypadkach, tak i tutaj można doszukać się pewnych wad. Jakich?

Wady wideoresjetratorów zespolonych z lusterkiem wstecznym, czyli na co warto uważać?

Paradoksalnie za największą wadę kamerki samochodowej w lusterku wstecznym można uznać to, iż jest ona umieszczona właśnie w lusterku wstecznym. A dokładnie chodzi o wyświetlacz zajmujący sporą część lusterka. O ile, rzecz jasna, wygaszony wyświetlacz w niczym nie przeszkadza kierowcy, to jego włączenie praktycznie uniemożliwia korzystanie z lusterka wstecznego w sposób, do jakiego zostało ono przeznaczone. Trzeba więc będzie określić, czy w danym momencie chce się korzystać z lusterka wstecznego, czy z wyświetlacza. Połączenie obu funkcji w czasie jazdy jest niemożliwe, o ile nie chodzi tu o podgląd obrazu z kamery cofania.

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://xblitz.pl

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Daniel Holuk

2 Komentarze

  1. Jeszcze nie tak dawno kamerka w lusterku wstecznym reklamowana była jako drogi bajer dla prawdziwych gadżeciarzy. Dzisiaj ceny takich towarów są naprawdę przystępne i sama zaczęłam się nad nią zastanawiać, nie wiedziałam tylko na co warto zwrócić uwagę. Dzięki za wskazówki.

    Odpowiedz

  2. Do momentu trafienia na ten artykuł nie wiedziałem, że tego typu kamerki w lusterkach wstecznych w ogóle istnieją. Sam zastanawiam się od dłuższego czasu nad zamontowaniem kamery wstecznej, jednak niespecjalnie mam gdzie umieścić wyświetlacz, ale w lusterku wstecznym myślę, że fajnie by to działało.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *