Wideorejestrator samochodowy zespolony z lusterkiem wstecznym to urządzenie, które może zastępować klasyczną kamerę samochodową. W zależności od modelu, może odznaczać się różną szerokością obiektywu, rozmiarem wyświetlacza oraz jakością nagrywanego materiału. Zawsze jednak będzie to rozwiązanie dwu-, a nawet trjófunkcyjne – łączące zadania lusterka wstecznego, kamery samochodowej, a czasem i kamery cofania.

Jak to działa, czyli montaż i obsługa kamerki samochodowej w lusterku wstecznym

Kamera samochodowa zespolona z lusterkiem wstecznym to typowe 2 w 1 – mamy tu do czynienia ze sporych rozmiarów lusterkiem wstecznym (zwykle są to lusterka większe niż te, w które są standardowo wyposażane samochody osobowe) z wbudowanym w jego tylną część obiektywem (obiektyw powinien być ruchomy, aby można go było dokładnie ustawić). Rolę ekranu wyświetlacza pełni powierzchnie „robocza” lusterka – pojawia się on po włączeniu, na samym środku powierzchni odbijającej obraz.

Montaż takiej kamerki samochodowej umieszczonej w lusterku wstecznym jest niezwykle prosty i szybki. Używa się do tego najczęściej specjalnych gumek mocujących. Obsługa tego urządzenia również jest bardzo prosta, choć tu mogą pojawić się pewne różnice zależne od modelu. Całość prezentuje się estetycznie i nowocześnie.

Zalety kamerki samochodowej w lusterku wstecznym, czyli dlaczego warto mieć takie urządzenie?

Zespolenie wideorejestratora samochodowego z lusterkiem tylnym pozwoliło otrzymać produkt odznaczający się kilkoma bardzo ciekawymi właściwościami. Są to przede wszystkim:

  • Dwu-, a w niektórych modelach nawet trójfunkcyjność – zamiast oddzielnego lusterka i wideorejestratora z kamerą przednią, otrzymujemy w jednym, stosunkowo niewielkim urządzeniu funkcję lusterka wstecznego, kamery przedniej z wyświetlaczem, a w niektórych modelach również kamery tylnej (kamery cofania), z której obraz trafia na ten sam wyświetlacz.
  • Jakość – ta wprawdzie zależy głównie od modelu, jednak na naszym rynku każdy z nich, o ile jest to model markowy, to produkt dobrej jakości.
  • Cena – ta również zależy przede wszystkim od producenta, przy czym ogólnie kamerki samochodowe w lusterku wstecznym nie są urządzeniami drogimi i w naprawdę dobrej cenie można dostać sprzęt o bardzo zadowalającej charakterystyce.

Ale jak w wielu innych przypadkach, tak i tutaj można doszukać się pewnych wad. Jakich?

Wady wideoresjetratorów zespolonych z lusterkiem wstecznym, czyli na co warto uważać?

Paradoksalnie za największą wadę kamerki samochodowej w lusterku wstecznym można uznać to, iż jest ona umieszczona właśnie w lusterku wstecznym. A dokładnie chodzi o wyświetlacz zajmujący sporą część lusterka. O ile, rzecz jasna, wygaszony wyświetlacz w niczym nie przeszkadza kierowcy, to jego włączenie praktycznie uniemożliwia korzystanie z lusterka wstecznego w sposób, do jakiego zostało ono przeznaczone. Trzeba więc będzie określić, czy w danym momencie chce się korzystać z lusterka wstecznego, czy z wyświetlacza. Połączenie obu funkcji w czasie jazdy jest niemożliwe, o ile nie chodzi tu o podgląd obrazu z kamery cofania.

Zdjęcie pochodzi ze strony: https://xblitz.pl

Opublikowane przez Daniel Holuk

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *