Aplikacja mobilna Ucando

Chcesz odświeżyć wnętrze swojego samochodu i szukasz nowych pokrowców? Jest to dobry pomysł, ponieważ odświeżone w ten sposób fotele sprawiają, że samochód wygląda o wiele lepiej. Zwiększają one również jego wartość, co jest szczególnie ważne, jeśli zamierzasz go sprzedać. W internecie jest ogromny wybór tkanin, wzorów i kolorów. Oddychające tkaniny zapewniają maksymalny komfort siedzenia, a naturalne materiały, takie jak bawełna czy skóra, nadają pojazdowi indywidualny charakter.

Różnorodność materiałów na fotele

Pokrowce na fotele samochodowe dostępne są jako modele uniwersalne lub na zamówienie. Oba warianty mają swoje wady i zalety. Wysokiej jakości pokrowce skórzane są bardzo wygodne, ale też bardziej delikatne i stosunkowo trudne do utrzymania w czystości. Najlepsze efekty daje szycie pokrowców na fotele samochodowe na zamówienie, które są znacznie droższe, ale za to idealnie i indywidualnie dopasowane do fotela i kierowcy. Tańszą opcją są uniwersalne pokrowce, które pasują na wszystkie standardowe fotele.

Uniwersalne pokrowce na siedzenia nie mają ograniczeń modelowych. Są dostępne w różnych wzorach, tkaninach i pasują do większości foteli. Mają estetyczny wygląd, który można dopasować do każdego wnętrza samochodu. Jeśli w przyszłości zmienisz samochód, najprawdopodobniej będzie można je ponownie wykorzystać do innych siedzeń.

W zależności od osobistych preferencji i planowanego użytkowania, przed zakupem zastanów się nad materiałem. Między poliestrem a bawełną, sztuczną skórą a skórą naturalną z pewnością znajdziesz to, czego szukasz. Pokrowce na siedzenia są łatwe w użyciu, w razie zabrudzenia możesz je po prostu zdjąć i wyprać w pralce. Dla rzemieślników lub fanów off-roadu, którzy mają ubrania zabrudzone smarem, farbą lub błotem, idealnie nadają się szczególnie wytrzymałe pokrowce wykonane z imitacji skóry. Niedrogie pokrowce nie są może szczególnie ładne ani wygodne, ale można je bez problemu wyczyścić. Jeśli natomiast jesteś perfekcjonistą i zależy Ci na idealnym dopasowaniu, nie oczekuj cudów od uniwersalnych pokrowców na siedzenia. W takiej sytuacji warto zainwestować i poszukać modeli wykonywanych na zamówienie.

Pokrowce na fotele pasujące do Twojego samochodu

Dobre pokrowce samochodowe chronią nowe siedzenia lub wizualnie poprawiają stare. Są one szczególnie przydatne dla aktywnych sportowców oraz rodzin z małymi dziećmi lub zwierzętami domowymi, ponieważ zabezpieczają oryginalny pokrowiec przed zabrudzeniem i zużyciem. Jeśli należysz do jednej z tych grup, wybierz materiał, który można prać, jest odporny na zużycie, nie traci kolorów i jest łatwy do czyszczenia.

Przy zakupie upewnij się, że pokrowce na fotele samochodowe są odpowiednie dla Twojego modelu pojazdu. Uniwersalne pokrowce rzadko pasują do foteli sportowych. Jeśli masz fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, sprawdź również, czy pokrowiec na taki fotel będzie odpowiedni. Co więcej, w przypadku siedzeń z bocznymi poduszkami powietrznymi, pokrowce muszą mieć odpowiednią szczelinę. Ponadto powinny mieć specjalistyczne atesty, ponieważ istnieje ryzyko pożaru w przypadku eksplozji poduszki powietrznej.

Dlaczego warto stosować pokrowce na fotele samochodowe?

Nawet jeśli spędzasz w samochodzie tylko godzinę dziennie, tapicerka będzie się zużywać. Jeśli często podróżujesz z dziećmi lub psami, jest to duże wyzwanie dla siedziska i zagłówka. Pokrowce na siedzenia, gdy się zabrudzą, możesz je po prostu wrzucić do pralki lub odświeżyć w suszarce. Gdy się zużyją, możesz je bez problemu wymienić.

Pokrowce ochronne na siedzenia samochodowe oferują również wiele innych korzyści. Jeśli nie masz ogrzewanych foteli, możesz mieć pokrowiec z podgrzewaną osłoną. Inną ciekawą opcją są wypustki masujące, które łagodzą napięcie, szczególnie podczas długich podróży. Pokrowce na fotele wykonane z dobrej jakości sztucznej skóry mają również elegancki wygląd. Dzięki tym dodatkom nawet stary samochód będzie wyglądał jak nowa limuzyna. 

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Norbert Zawadzki

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.