Aplikacja mobilna Ucando

Masz już własny garaż a w nim dość narzędzi, aby móc samemu zajmować się swoim autem. Masz też chęć i umiejętności do tego, aby przejść o poziom wyżej i spróbować zrobić ze swojego garażu coś na kształt co najmniej półprofesjonalnego warsztatu. Czego jeszcze Ci brakuje? Zapewne niezbędnych do tego elementów wyposażenia, które w zwykłym garażu nie zawsze występują, a w prywatnym warsztacie już powinny. Co to za wyposażenie? Które z tych elementów znajdziesz w naszym sklepie?

Podnośniki samochodowe niezbędne do wszelkich napraw i wymian w obrębie podwozia. Które z nich powinny Cię zainteresować?

Niskoprofilowy podnośnik samochodowy 2,0 t YATO

Niskoprofilowy podnośnik samochodowy 2,0 t YATO

Teoretycznie podnośnik samochodowy powinien mieć każdy kierowca, ale w praktyce bywa z tym różnie. Z całą pewnością jednak, jeśli chcesz na poważnie podejść do prac przy swoim aucie, do przeprowadzania w nim choćby tylko podstawowych napraw lub wymian, będziesz potrzebował solidnego podnośnika. Czym powinieneś kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim jego maksymalnym udźwigiem. Pamiętaj, aby podnośnik samochodowy zawsze dobierać do konkretnego auta, innego bowiem będziesz potrzebował do lekkiego pojazdu miejskiego, a innego do solidnego SUV-a czy „dostawczaka”. Do wyboru masz też różne mechanizmy decydujące o unoszeniu auta w górę, w tym np.:

  • podnośniki słupkowe – najpopularniejsze;
  • podnośniki trapezowe – najprostsze i najtańsze;
  • podnośniki niskoprofilowe – nowoczesne i wygodne, ale kosztowne.

Dobry podnośnik w komplecie z parą podstawek pod samochód to niezbędne minimum dla Twojego przydomowego warsztatu. Czego jeszcze możesz potrzebować?

Stojaki i inne elementy wyposażenia warsztatu. Kiedy powinieneś w nie zainwestować?

Belka do podwieszania silnika 500 kg ROOKS

Belka do podwieszania silnika 500 kg ROOKS

Wspominane już podstawki (inaczej tzw. „kobyłki”) należą do kategorii stojaków warsztatowych, które każdy szanujący się mechanik powinien posiadać. Podstawki są niezbędne w przypadku prac w obrębie podwozia, kiedy uniesione w górę auto trzeba na jakiś czas unieruchomić, pewnie i bez niebezpieczeństwa, że jakiś jego element zostanie uszkodzony. Ale wśród stojaków warsztatowych dostępnych na Ucando.pl znajdziesz również narzędzia i akcesoria o znacznie bardziej specjalistycznym przeznaczeniu. Wśród takich właśnie produktów należałoby przede wszystkim wyróżnić te służące do pracy z silnikiem lub z komorą silnika, a więc:

  • belka do podwieszania silnika;
  • stojak do silnika.

Oba te stojaki wykorzystywane są zwykle podczas prac o wiele bardziej zaawansowanych, niż wymiana koła czy klocków hamulcowych. Gdy konieczne jest wyjęcie silnika, to znak, że sprawa zrobiła się poważna. Jeśli jednak jesteś na te „poważne sprawy” przygotowany, koniecznie pomyśl o odpowiednim stojaku.

Narzędzia inspekcyjne i ich znaczenie dla mechanika. Czy mogą być ci potrzebne?

Lusterko inspekcyjne z lampką YATO

Lusterko inspekcyjne z lampką YATO

Na koniec zmienimy wyraźnie kategorię wagową i od solidnych stojaków na ciężkie silniki przejdźmy do zwykle małych i bardzo lekkich narzędzi inspekcyjnych w rodzaju lusterek inspekcyjnych z lampką lub bez, prostych czy teleskopowych, oraz kamer termowizyjnych bądź narzędzi do instalacji elektrycznej. Wszystko to może okazać się przydatne w Twoim nowym warsztacie, zwłaszcza tam, gdzie konieczne jest dostrzeżenie jakiegoś przecieku, przetarcia lub innej nieszczelności. I wszystko to znajdziesz w naszym sklepie – Ucando.pl – w naprawdę dobrych cenach.

Zniżka na części samochodowe

Opublikowane przez Martyna Jędruch

Jeden komentarz

  1. Przytulniej 13/05/2023 o 2:32

    Artykuł na temat urządzania profesjonalnego warsztatu samochodowego w domowym garażu jest bardzo pomocny dla pasjonatów motoryzacji. Przedstawia nie tylko niezbędne narzędzia, ale również cenne wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni i bezpieczeństwa. Polecam każdemu, kto chce samodzielnie zajmować się swoim samochodem.

    Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *